İzmir’de Blues Fırtınası

Yerli Müzik
Hilton Otel’deki konser öncesinde blues sanatçıları Shemekia Copeland, Terry Evans ve Ray Schinnery gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’deki insanların çok sıcakkanlı olduğunu duyd...
EMOJİLE

Hilton Otel’deki konser öncesinde blues sanatçıları Shemekia Copeland, Terry Evans ve Ray Schinnery gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye’deki insanların çok sıcakkanlı olduğunu duyduğunu belirten Evans, ”Bizi şaşırtmadınız. İzleyici genç ve ateşli” yorumunu yaptı.

Schinnery de Türkiye’de çok güzel şehirler gördüğünü ifade ederek, özellikle Kapodakya ve Gaziantep‘ten çok etkilediğini söyledi.

Evans, bir soru üzerine blues müziğin yavaş da olsa ilerlediğini dile getirdi.

Copeland da blues müziğinin bulunduğu yerden mutlu olmasa da umutlu olduğunu ifade etti.

Konserde, önce blues dünyasının çok yönlü sanatçısı ve hayranlarının ”Master Showman” dediği Schinnery ile folk ve delta-bluesun önemli ismi Evans müzikseverlerle buluştu.

Daha sonra ”ateşli ve yetenekli bir blues müzisyeni” olarak müzikseverlerin belleklerinde yer alan Shemekia Copeland, seslendirdiği eserlerle dinleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Antalya’da 16 Ekim’de başlayan festival kapsamında Konya, Kayseri, Girne, Mersin, Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Edirne, Trabzon, Ankara, Eskişehir ve Denizli’de konserler düzenlendi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme