İşte MTV Türkiye Adayları!

Yerli Müzik
1994 yılından bu yana düzenlenen MTV Avrupa Müzik Ödülleri Töreni, bu yıl da izleyici oyları ile, sahiplerini bulacak. Her yıl Avrupa’nın bir başka büyük şehrinde düzenlenen bu dev organizasyond...
EMOJİLE

1994 yılından bu yana düzenlenen MTV Avrupa Müzik Ödülleri Töreni, bu yıl da izleyici oyları ile, sahiplerini bulacak.

Her yıl Avrupa’nın bir başka büyük şehrinde düzenlenen bu dev organizasyonda, MTV Türkiye geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’yi ve Türk müzik piyasasını temsil edecek.

Bu sene 05 Kasım’da Berlin’de gerçekleşecek olan Avrupa Müzik ödülleri heyecanı başladı.. Tüm dünyada sabırsızlıkla beklenen bu yarışma, geçen sene Emre Aydın’ın Avrupa’nın en sevilen sanatçısı seçilmesiyle, ülkemizde daha da önemsenen bir yarışma haline gelmiştir. MTV Türkiye bu senede birbirinden başarılı 5 isimle yarışmanın startını verdi.

2007 MTV Avrupa Müzik Ödülleri‘nde her ülkenin kendi En İyi Sanatçı’sını seçtiği kategoriye aday gösterilen Ceza aynı zamanda ödülün sahibi olmuştu. Geçtiğimiz yıllarda Pink, Kanye West, Duffy, Madonna, Britney Spears ve Amy Winehouse gibi dünyaca ünlü sanatçıların gerek performans, gerekse sunumlarıyla katıldığı MTV Avrupa Müzik Ödülleri Töreni, 05 Kasım’da Berlin’de gerçekleştirilecek.

Yaratıcılığıyla adından söz ettiren ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut; Manga, Kenan Doğulu, Atiye, Nil ve Bedük’ü bir araya getirerek yarattığı konseptte yine çok ilginç fotoğraf kareleriyle karşımıza çıkıyor. MTV Türkiye için yaratılan özel konseptin çekimleri de Mehmet Turgut’un stüdyosunda gerçekleştirildi.

Avrupa Müzik ödülleri için açıklanan bu adaylar, 5 farklı kategorinin en başarılı isimlerindendir. Türkiye’nin genç ve güzel yeteneklerinden Atiye, dans müzik dalında farklı tarzı ve cesaretli tavrıyla son dönemde en çok dikkati çeken isimlerinden Bedük, Türkiye’nin en sevilen sanatçılarından Kenan Doğulu, sıradışı tarzı ve güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken pop müzik sanatçısı Nil Karaibrahimgil, Pop-Rock dalında öncü olmayı başaran grup Manga bu listede yerlerini aldılar. MTV Avrupa Müzik ödüllerine katılma şartlarından birisi de adayın, 2009 yılında herhangi bir yeniliğe imza atmış olmasıdır. 01 Eylül – 11 Ekim tarihleri arasında yapılacak oylamada, Avrupa’da ülkemizi temsil edecek sanatçı seçilerek Berlin’de dünyaca ünlü isimlerle birlikte aynı sahneyi paylaşma şansını elde edecek.

Müzik Ödülleri için özel olarak kurulmuş olan resmi siteden Avrupa’nın en iyisini belirlemek için herkes oy kullanabilecek. Dünyanın neresinde olursanız olun ema.mtv.com.tr veya mtvema.com adresinden desteklediğiniz sanatçıya oy verilebilecek. Avrupa’nın en iyisi olmak için yarışacak sanatçımıza da aynı siteden destek vererek hep hayalimiz olan Türkiye’yi Avrupa’ya taşımayı başaracağız. Türkiye’nin önemli ve başarılı müzisyenlerine uluslararası platformlarda yer vererek, onları dünya sanatçıları arasına katmak MTV Türkiye olarak en büyük hedefimiz ve bu hedefimizi Türk halkının desteğiyle zirveye taşıyacağımıza inanıyoruz…

Geçtiğimiz yıllarda Katy Perry, Justin Timberlake, Christina Aguilera ve Snoop Dogg gibi yıldızların sunuculuğunu üstlendiği MTV Avrupa Müzik Ödülleri Töreni, 2009 yılında da sevdiğiniz yıldızların göz kamaştırıcı performanslarına sahne olacak.

Dünya’nın bir numaralı müzik televizyonu olan MTV, dünyanın 168 bölgesinde, 23 farklı dilde yayın yapmakta olup; ortalama 400 milyon hanede izlenmektedir. Dünya üzerinde yaklaşık olarak 1 milyar kişi tarafından takip ediliyor.

05 Kasım gecesi MTV Avrupa Müzik Ödülleri gecesinde, MTV Türkiye’den de canlı olarak yayınlacak olan yarışmada, tüm Türkiye, ülkemizi temsil edecek yarışmacımız için tek yürek olacak…

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme