Hem müzisyen hem süpürüyor

Yerli Müzik
Türkiye’deki çeşitli belediyelerde temizlik işçisi olarak çalışan 13 kişinin yer aldığı Akmercan Müzik Korosu, Anneler Günü’ne özel konser verdi. Başakşehir Belediyesi’nin de ar...
EMOJİLE

Türkiye’deki çeşitli belediyelerde temizlik işçisi olarak çalışan 13 kişinin yer aldığı Akmercan Müzik Korosu, Anneler Günü’ne özel konser verdi.

Başakşehir Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu çeşitli belediyelerde temizlik işçisi olarak hizmet veren 13 kişilik “Akmercan Müzik Korosu”, Anneler Günü dolayısıyla Başakşehir Çöp Arıtma Tesisleri’nde sahne aldı. 

Gitar, davul, zurna gibi müzik aletlerinin yanı sıra faraş, kova, süpürge gibi temizlik malzemelerinin de enstrüman olarak kullanıldığı konserde, “Annem” ve “Çöpçüler” adlı parçalar ile çeşitli türkülerden oluşan 13 eser seslendirildi. 

Koroyu, çalışma arkadaşları da alkışlarla destekledi.

Hem müzisyenim hem süpürüyorum

Akmercan Müzik Korosu, yaklaşık 3 ay önce kuruldu. Belirli günlerde bir araya gelerek provalar yapan müzik grubu, meslektaşlarının düğün, doğum günü, nişan organizasyonlarında da yer almak için çalışıyor.

Müzisyenlerden Bülent İlgün, süpürgeci olduğunu belirterek, “Hem müzisyenim hem de mahallemdeki 10 sokağı süpürüyorum. Bu işe girişince çeşitli ilçelerde çalışan çöpçü arkadaşlarla tanıştık. Provalarımızı boş zamanlarımızda farklı yerlerde yapıyoruz. Repertuvarımızda beğendiğimiz türküler var” diye konuştu.

Mehmet Can Tekin, yaklaşık 12 yıldır gitar çaldığını ifade ederek, “Böyle bir koronun olduğunu söylediler, ben de hemen dahil oldum. Amatör bir ruhla çalışıyoruz” dedi.

Müziğe küçük yaşlardan beri ilgisi bulunduğunu aktaran Bayram Gül ise profesyonel olmak ve belediyelerin etkinliklerinde konser vermek istediklerini söyledi. 

Koronun üyelerinden Mikail Aksu “Benim müzikle ilgim çocukluğumdan itibaren vardı. Hatta bir kaset denemem bile oldu. Bu ortamdan çok mutluyum. Tekrar müzik hayatına dönmek beni mutlu ediyor. Arkadaşlarımızın yaş günlerinde, pikniklerde ya da özel günlerde sahne almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme