Eurovision’da finale kalan 10 ülke

Yerli Müzik
Eurovision Şarkı Yarışmasının fan kulüp organizasyonu olan OGAE (Organisation generale des Amateurs de l’Eurovision) tarafından düzenlenen ve  basın mensupları ile fanların katıldığı kamuoy...
EMOJİLE

Eurovision Şarkı Yarışmasının fan kulüp organizasyonu olan OGAE (Organisation generale des Amateurs de l’Eurovision) tarafından düzenlenen ve  basın mensupları ile fanların katıldığı kamuoyu yoklaması sonuçlarına göre, birinci yarı finalde liderlik Romanya, Yunanistan ve Rusya temsilcileri arasında el değişiyor.

Favori ile üçüncü arasındaki puan farkının az olması nedeniyle liderlik sık sık bir ülke temsilciliğinden diğerine geçiyor.

Bir süre önce Yunanistan’ın ilk sırada olduğu sıralamada Rusya temsilcisine verilen oyların artması nedeniyle liderlik 4 puan farkla Rusya’ya geçti.

24 Mayıs’ta yapılacak 2. yarı finalin favori oylaması sonuçlarında ise İsveç’in önde olduğu, Sırbistan’ın ikinci, Türkiye’nin üçüncü sırada olduğu açıklandı. 

İkinci yarı finalde sahne alacak, ”Love Me Back” adlı şarkısıyla Türkiye’yi temsil eden Can Bonomo oyları son dakikalarda atak yaparak Türkiye’yi dördüncülükten üçüncülüğe taşıdı.

Azerbaycan’da 57.si düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nın birinci yarı finali tamamlandı.

46 ülkede yayınlanan yarışmada ülkelerden gelen oylarla finale kalan 10 ülke belirlendi.

Romanya, Moldova, İzlanda, Macaristan, Danimarka, Arnavutluk, Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan, Rusya ve İrlanda temsilcileri 26 Mayıs’ta yapılacak finale adını yazdırdı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme