Erkin Koray’lı Kutlama

Yerli Müzik
Türkiye’nin New York Başkonsolosu Mehmet Samsar‘ın himayesinde, New York bölgesinde yüksek lisans ve doktora eğitimi gören emniyet mensupları tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen res...
EMOJİLE

Türkiye’nin New York Başkonsolosu Mehmet Samsar‘ın himayesinde, New York bölgesinde yüksek lisans ve doktora eğitimi gören emniyet mensupları tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen resepsiyona, Türk konukların yanı sıra Amerikalı yerel ve federal polis müdürleri, temsilcileri, öğretim üyeleri, uluslararası kuruluş temsilcileri, diplomatlar ve BM’nin Haiti, Liberya, Sudan gibi ülkelerde görev yapan polis güçlerinin polis şefleri katıldı.

Türk polis teşkilatı ve mensuplarının BM gibi yurt dışı misyonlarında üstlendikleri görevleri tanıtıcı filmin de gösterildiği gecede, konuklara canlı müzik eşliğinde Türk yemekleri ikram edildi.

Programda yabancı konuklar için yapılan çekilişte ise New York Polis Teşkilatı’ndan bir polis memuru eşiyle birlikte New York’tan İstanbul’a gidiş dönüş uçak bileti kazandı.

GECEYE ÜNLÜ MÜZİSYEN ERKİN KORAY DA GELDİ

Türk rock müziğinin ünlü isimlerinden Erkin Koray da gecenin sürpriz konuğu oldu. "Geçerken uğradığını" söyleyen Koray, Türk Polis Teşkilatının gecesine geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi. ABD’de iki aydır albüm çalışmaları için bulunduğunu anlatan Koray, Türkiye’den sonra artık biraz da ABD’de müzik çalışmalarına devam edeceğini, New York’ta bir konser hazırlığı da olduğunu, ancak henüz kesinleşmediğini belirtti.