Duman Antalya’da İstenmiyor

Yerli Müzik
    Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Antalya Şubesi Başkanı Ersan Bilgin, rock müzik grubu Duman’ın, Allah’ın bir ayetini kinaye ile değiştirdiğini belirterek, grubun, konser için A...
EMOJİLE

 

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Antalya Şubesi Başkanı Ersan Bilgin, rock müzik grubu Duman’ın, Allah’ın bir ayetini kinaye ile değiştirdiğini belirterek, grubun, konser için Antalya’ya gelmemesini istedi.

Ersan Bilgin, düzenlediği basın toplantısında, içinde Kuran-ı Kerim’e, özellikle İhlas Suresi’ne saygısızlık bulunan şarkının Antalya semalarında yankılanmasına inançlarının müsaade etmediğini, bu durumun Antalyalıları üzdüğünü söyledi.

Bilgin, inanç ve ifade özgürlüğüne sonuna kadar ”Evet”, hakarete, saygısızlığa ve alay etmeye sonuna kadar ”Hayır” dediklerini belirterek, ”Duman grubu çıkarmış oldukları son albümlerinde ‘Rezil’ isimli şarkısı ile Kuran-ı Kerim’in İhlas Suresi’nin bir ayetini dejenere etmeye kalkmıştır. Ayet, ironi ve kinayeyle karışık olarak hafife alınmıştır. Yüce Allah’ın bir ayetini kinaye ile değiştirme cüretinde bulunan insanların albümlerinin ilk konserini güzel Antalya’mızda verecek olması Antalyalıları derinden üzmüştür” dedi.

Duman grubunun albüm ve konserlerini boykot ettiklerini anlatan Bilgin, ”’Kuran ayetlerine saygısızlık eden Duman Antalya’ya gelmesin” diye konuştu.

Bilgin, 18 Mayıs’ta düzenleneceği açıklanan konserin yapılmaması için meşru çerçevede çalışmalar yapacaklarını, e-posta, telefon, afiş ve www.dumaniboykot.com adlı internet sitesiyle çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

Açıklamaya, Diyanet-Sen Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Yıldırım ve bazı derneklerin temsilcileri de katıldı.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme