Dahi Müzisyen CRR’de!..

Yerli Müzik
Film müziklerinin efendisi, yinelenen yapıların bestecisi ve dünyanın yaşayan 100 dâhisi listesinin ilk 10’unda yer alan Philip Glass 12 Aralık’ta Cemal Reşit Rey’de! Müzikte m...
EMOJİLE

Film müziklerinin efendisi, yinelenen yapıların bestecisi ve dünyanın yaşayan 100 dâhisi listesinin ilk 10’unda yer alan Philip Glass 12 Aralık’ta Cemal Reşit Rey’de!

Müzikte minimalist akımların öncüsü, kendi deyimiyle "yinelenen yapıların" bestecisi Philip Glass, 12 Aralık’ta Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda müdavimleriyle buluşacak. Tekrar edilen küçük melodilerden dev eserler meydana getiren Glass’ın, operadan, tiyatro müziğine, oda müziğinden, senfonik müziğe pek çok alanda çalışmaları buluyor. Sanatçının Türk dinleyicileri tarafından en çok bilinen yönü ise imza attığı film ve belgesel müzikleri. Glass’ın bu yöndeki bestelerinin en büyük özelliği müzik ve görüntülerin birebir örtüşmesi.

Günümüzün en etkileyici bestecisi olarak Philip Glass 2007 yılında İngiltere’de yapılan "Dünyanın Yaşayan 100 Dâhisi" anketinde 9. sırada yer almıştı.

Müziği ile dinleyicilerini farklı boyutlara savuran Philip Glass "Solo piyano için etütler ve diğer çalışmalar" başlıklı resitalle, 12 Aralık’ta, CRR‘de sahne alacak. Glass’ın solo piyano resitali, usta bestecinin eserlerini kendi yorumuyla dinleyebilmek anlamında, oldukça büyüleyici bir akşam vaat ediyor. Piyano etüdleri ve klasikleşmiş Glass eserlerinden oluşan program, Glass repertuarına ve piyano düşüncesine içeriden bir bakış sağlıyor. Resital sanatçının hayranları için yeni bir heyecan yaratırken, yeni dinleyiciler için de mükemmel bir başlangıç imkânı oluşturuyor.

Glass, şimdilerde, Walt Disney’in hayatının son dönemine odaklanan ve 2012 yılında prömiyer yapması beklenen "Mükemmel Amerikalı" isimli bir opera için çalışıyor.

17 ve 26 TL olan konser biletleri CRR Konser Salonu Gişesi‘nde ve Biletix’te!