CRR, Pierre-Laurent Aimard’ı ağırlıyor

Yerli Müzik
Ünlü piyanistin Chopin ikinci piyano konçertosunu seslendireceği gecede; 28 Şubat’ta Cemal Reşit Rey’de klasik müzik dinleyicilerini keyifli bir konser bekliyor. “Örnek teşkil e...
EMOJİLE

Ünlü piyanistin Chopin ikinci piyano konçertosunu seslendireceği gecede; 28 Şubat’ta Cemal Reşit Rey’de klasik müzik dinleyicilerini keyifli bir konser bekliyor.

“Örnek teşkil edecek parlak tekniği, müziğindeki zarif tonu, mısraların her bir parçası kadar tüm nüanslarıyla trajik… Orkestra şefinin ve orkestranın gayretini alkışlatması, Aimard’ın egoizmden uzak oluşu, bu olağanüstü müzisyenin birleşiminde saklı…” (The Guardian, Nisan 2006)

İçinde bulunduğumuz zamanın önemli figürlerinden, her dönemden piyano repertuarının önde gelen yorumcusu Pierre-Laurent Aimard, uluslararası kariyeri ile geleneksel sınırların ötesine geçen bir performans sergiliyor. Her sezon dünyanın önde gelen orkestraları ve şefleriyle birlikte sahne alan Pierre-Laurent, son dönemde Carnegie Hall, Wiener Konzerthaus ve Cité de la Musique’den davetler almaya devam etti.

2010/11 sezonunda sanatçı Berlin, London, Madrid, Moscow, New York, Paris, Tokyo ve Viyana performanslarıyla öne çıktı. Cleveland Orkestrası ile birlikte Franz Welser-Möst ‘ün altında 3 haftalık ABD turnesine katılacak olan sanatçı, Royal Concertgebouw Orkestra, Avrupa Oda Orkestrası, Filarmonica della Scala, NHK Senfoni, New York Filarmoni ve Mahler Oda Orkestrası ile birlikte sahne alacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme