Cazla Dolu Günler Çok Yakın!

Yerli Müzik
İKSV’nin Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleştireceği festival, bu yıl Tony Bennett, Grace Jones gibi caz müziğinin usta isimlerini ilk kez ağırlayacak. Ayrıca caz severler, festivale daha ö...
EMOJİLE

İKSV’nin Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleştireceği festival, bu yıl Tony Bennett, Grace Jones gibi caz müziğinin usta isimlerini ilk kez ağırlayacak. Ayrıca caz severler, festivale daha önce katılmış Chick Corea, Stanley Clarke gibi isimlerle bir kez daha buluşma fırsatı bulacak. Festival konserlerine bu yıl, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nin yanı sıra Arkeoloji Müzesi, Aya İrini Müzesi, İstanbul Modern, İstinyePark, Salon, Sepetçiler Kasrı ve The Marmara Esma Sultan ev sahipliği yapacak.

EFSANE İSİMLER

Caz müziğin en ünlü piyanist ve bestecilerinden Chick Corea, “müziğin özgür ruhlarının birleştiği” bir proje olarak tanımladığı yeni grubu Chick Corea Freedom Band’le 7 Temmuz akşamı festivalin ilk Açık Hava konseri için sahnede olacak. 1950’lerden günümüze gelen bir efsane, cazın unutulmaz seslerinden Tony Bennett, 15 Temmuz gecesi Şakir Eczacıbaşı anısına düzenlenen bir konserle caz severlerin karşısına çıkacak. Etkileyici sesi ve çarpıcı sahne performansıyla tanınan, disco’dan rock’a, 70’lerden günümüze uzanan efsane şarkıcı Grace Jones da festivalin ağır toplarından. Kariyerinin hiçbir döneminde gösterişli tavrı ve görüntüsünden ödün vermeyen, geçtiğimiz yıl çıkardığı “Hurricane” adlı albümle bir kez daha dünyayı sarsan Grace Jones konseri, 16 Temmuz’da gerçekleşecek. “Killer”, “Crazy” ve Grammy ödüllü “Kiss From A Rose” gibi unutulmaz hitleriyle günümüz müziğinin yıldız isimlerinden Seal de festivalin bu yılki yıldız konuklarından… Yeni albümü “Soul” ile modern soul müziğinin en güçlü seslerinden olduğunu bir kez daha kanıtlayan Seal, Açık Hava Sahnesi’ne 19 Temmuz akşamı çıkacak.

WAINWRIGHT, BUIKA VE DİĞERLERİ

Kanada’nın folk müzik alanındaki en ünlü isimlerinden Martha Wainwright, yeni projesiyle 6 Temmuz’da Sepetçiler Kasrı’nda olacak. Wainwright, konserinde Edith Piaf’ın şarkılarını seslendirecek. Günümüzün en güçlü seslerinden Buika ise (fotoğrafta görülüyor) 20 Temmuz gecesi çıkacak sahneye. Merakla beklenen isimlerden Lisa Ekdahl, sıcak ve çocuksu vokali, caz, bossa nova ve folk müziğin birleştiği birbirinden güzel şarkılarıyla 13 Temmuz gecesi The Marmara Esma Sultan’da olacak.

BİLETLER YARIN SATIŞTA

Bas gitarın dünyaca ünlü ismi Stanley Clarke, bu kez kendi grubuyla geliyor. 8 Temmuz akşamı Arkeoloji Müzesi’nin bahçesinde gerçekleştirilecek konserde gruba ünlü piyanist Hiromi eşlik edecek. Etkileyici sesi, folk ve elektronik müziği ustaca birleştiren çalışmaları ve renkli kişiliği ile tanınan Imogen Heap ise 10 Temmuz gecesi “Yeni Ozanlar” serisinin bu yılki konuğu olacak. Caz festivalinin biletleri yarın saat 10.00’dan itibaren satışa çıkıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme