Berlin Oda Orkestrası’ndan müzik ziyafeti

Yerli Müzik
Konserin solistleri viyolonsel sanatçısı Benedict Kloeckner ve Ramon Ortego Quero idi. Ancak karşımıza Qero yerine süpriz bir solist Clara Dent çıktı. Dent çok olgun bir yorumla büyük alkış aldı. Kons...
EMOJİLE

Konserin solistleri viyolonsel sanatçısı Benedict Kloeckner ve Ramon Ortego Quero idi. Ancak karşımıza Qero yerine süpriz bir solist Clara Dent çıktı.

Dent çok olgun bir yorumla büyük alkış aldı. Konserin programında; Haydn: Violoncello Concerto, Mozart: Oboe concerto, Mozart: Symphony 29 vardı. Sanatseverler, Avusturya ağırlıklı programa, Kloeckner’in Pablo Casals ile Dent’in Benjamin Britten’dan yaptığı bisler ve şefin orkestraya çaldırdığı iki sürpriz parçanın da eklenmesiyle güzel ve renkli bir program izlediler.

1945 yılında kurulan Almanya’nın en önemli orkestralarından Berlin Oda Orkestrası ve solistler hakkında  Ender Sakpınar; “Çok kıymetli bir orkestra, son derece profesyoneller, seviyeleri çok yüksek. İstediğini istediğin gibi alıyorsun. Viyolonselci çok yetenekli ve çok genç birçok ödül almış bir solist. Güzel pasajlar çıkarıyor. Mükemmeli arıyor. Obuacı çok  olgun bir müzisyen, cümle yapısı, kurguları çok güzel. Mozart’ın bu eseri teknik olarak çok zordur. Çok keyifli bir konser oldu. Onlarda memnun kaldı.” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Kloeckner ise; “Orkestra çok iyi fakat şef gerçekten olağanüstü bir müzisyen ve çok iyi bir insan.” sözleriyle İstanbul’da, bu konserde çalmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi. [Cumhuriyet]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme