Aşık Veysel’e Vefa Örneği!

Yerli Müzik
Sivas‘ın Şarkışla ilçesinde düzenlenen "Aşık Veysel Kültür ve Sanat Festivali" kapsamında, halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, mezarı başında anıldı. Festival etkinlikleri kapsamında ilk...
EMOJİLE

Sivas‘ın Şarkışla ilçesinde düzenlenen "Aşık Veysel Kültür ve Sanat Festivali" kapsamında, halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, mezarı başında anıldı.

Festival etkinlikleri kapsamında ilk olarak ilçe girişindeki Aşık Veysel Parkı‘nda Sivas Valisi Ali Kolat ve diğer bazı yetkililerin de katılımıyla festivalin açılış programı düzenlendi. Programda yapılan konuşmaların ardından, şiir okundu, türküler söylendi ve halk oyunları ekiplerinin gösterilerine yer verildi.

Daha sonra Aşık Veysel‘in, Şarkışla ilçesi Sivrialan köyündeki kabri ziyaret edildi. Aşık Veysel‘in mezarına karanfil bırakılmasının ardından dua edildi.

Aşık Veysel‘in mezarı başında, oğlu Bahri Şatıroğlu ile sanatçılar Yasemin Yıldızşen ve Ali Baş, Aşık Veysel‘in kendi sazının eşliğinde ozanın eserlerini seslendirdi. Kabir ziyareti sonrasında programa katılanlar, Aşık Veysel Müzesi‘ni gezdi.

Aşıkların çeşitli türküler seslendirdiği programda, daha sonra sanatçılara plaket verildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme