41.İstanbul Müzik Festivali genç solistini arıyor

Yerli Müzik
İstanbul Müzik Festivali’nin 40. yılında başlattığı “İstanbul Müzik Festivali Genç Solistini Arıyor” başlıklı proje ülke çapında genç yetenekleri keşfetmek ve teşvik etmek üzere yolu...
EMOJİLE

İstanbul Müzik Festivali’nin 40. yılında başlattığı “İstanbul Müzik Festivali Genç Solistini Arıyor” başlıklı proje ülke çapında genç yetenekleri keşfetmek ve teşvik etmek üzere yoluna devam ediyor. 2012’de keman dalında yürütülen proje, 2013’te viyolonsel için gerçekleştirilecek ve seçmeler 2013’ün Mart ayı başında İstanbul’da yapılacak.

Proje kapsamında, jüri tarafından belirlenen bir genç viyolonselci, şef Ramiz Malik Aslanov yönetimindeki İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası eşliğinde 41. İstanbul Müzik Festivali’nde bir konser vermeye hak kazanacak.

Proje kapsamında seçmelere katılmak isteyen adaylar, başvuru için gerekli bilgileri, 15 Şubat 2013 Cuma günü saat 18.00’e kadar ayse.emek@iksv.org adresine e-posta ile iletebilecekler.

2013’ün Mart ayı başında İstanbul’da gerçekleştirilecek seçmelerin jürisinde Münif Akalın, Ramiz Malik Aslanov, Cihat Aşkın, Melih Kara, Dilbağ Tokay ve İstanbul Müzik Festivali’ni temsilen Yeşim Gürer Oymak yer alacak.

Projenin ilk yılında gerçekleştirilen seçmeler sonucunda, festivalin genç solisti olarak belirlenen ve halen Londra Kraliyet Müzik Koleji’nde lisans eğitimini sürdüren genç kemancı Emre Engin, 15 Haziran 2012 Cuma akşamı Süreyya Operası’nda, şef Ramiz Malik Aslanov yönetimindeki İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası eşliğinde İstanbul müzik Festivali izleyicisiyle buluşmuştu.

“İstanbul Müzik Festivali Genç Solistini Arıyor” Projesi Katılım Koşulları:

1) Seçmeler viyolonsel branşında eğitimine devam eden 1989 ve sonrası doğumlu (24 yaş ve altı) tüm TC vatandaşlarına açıktır.
2) Seçmelerde orijinal bir viyolonsel konçertosunun tamamı çalınacaktır.
3) Seçmeler piyano eşliğinde yapılacaktır. Katılımcılar kendi eşlikçileri ile geleceklerdir.  Organizasyon, eşlikçi ve sayfa çevirici konularında sorumluluk almaz.
4) Katılımcıların, refakatçilerinin ve eşlikçilerinin ulaşım ve konaklaması kendilerine aittir.
5) 41. İstanbul Müzik Festivali, mevcut programında yer alan viyolonsel eserleri doğrultusunda adayların seçtiği eserde değişiklik talep etme hakkını saklı tutar.

Başvuru için Gerekli Bilgiler:

İstanbul Müzik Festivali Genç Solistini Arıyor projesine başvurmak isteyen adayların ad, soyad, doğum tarihi (gün, ay, yıl), velisinin adı ve soyadı (18 yaşını doldurmamış adaylar için), ikamet adresi, e-posta adresi, telefon, eğitim durumu (sondan başlayarak tüm okullar yıllarıyla birlikte yazılmalı), adayın seçmelerde çalacağı konçerto (İstanbul Müzik Festivali’nin değişiklik talep etme hakkı saklıdır), eşlikçisinin adı ve soyadı bilgileri ile nüfus cüzdanı fotokopisini ayse.emek@iksv.org adresine göndermeleri gerekiyor.

Son başvuru tarihi 15 Şubat 2013 Cuma

Seçmelerin gerçekleşeceği tarih, saat ve mekan bilgileri adaylara e-posta yoluyla bildirilecek. “İstanbul Müzik Festivali Genç Solistini Arıyor” seçmelerinin sonucu İstanbul Müzik Festivali internet sitesinden duyurulacak. Sonuçlar ayrıca tüm katılımcılara e-posta yoluyla bildirilecek.

Ayrıntılı Bilgi İçin: www.iksv.org.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme