26 Yıl Sonra Yeniden Hümeyra!..

Yerli Müzik
Koleksiyonerler yıllarca 2222 adet basılan Hümeyra albümünün peşinden koşmuştu. Yapımcı Hakan Eren efsane albümü CD formatında yayınladı. Günümüzde daha çok oyuncu yönü ile tanınan Hümeyra, başarılı ş...
EMOJİLE

Koleksiyonerler yıllarca 2222 adet basılan Hümeyra albümünün peşinden koşmuştu. Yapımcı Hakan Eren efsane albümü CD formatında yayınladı.

Günümüzde daha çok oyuncu yönü ile tanınan Hümeyra, başarılı şarkıcılığını 70’li ve 80’li yıllarda sürdürmüştü. Sanatçı, 1984 yılında ise 33’lük plak formatında, sadece 2222 adet basılan bir albüm çıkarmıştı.

Pop müziğin arabeske yenildiği günlerde meraklılarının satın aldığı bu albüm, bir efsane gibi dilden dile dolaştı, koleksiyoncularının en çok peşinden koştuğu albümlerden biri oldu.

‘Issız Adam’ filmi sayesinde bu plağı hiç bilmeyenler de öğrendi. Ve şimdi o plak, ‘Benim Şarkılarım’ adı ve Ossi Müzik etiketiyle, CD formatında müzik marketlerde yerini aldı.

NAZIM HİKMET’TEN AŞIK VEYSEL’E…

Şarkıcılık kariyeri boyunca popüler müziğin genel seyrinin dışında duran sanatçının bu albümü kendine has tarzının en tipik örneği.

Müzikalitesi yüksek şarkılardan oluşan özel albümde ünlü şair ve yazarlar da adeta resmi geçit yapıyor. Albümde Hümeyra ve Esin Engin’in bestelerinin yanı sıra, Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Refik Durbaş, Müştak Erenus, Aşık Veysel ve Karacaoğlan gibi Türk edebiyatının önemli isimlerinin dizeleri var.

Ünlü şairlerin hayat verdiği ezgiler

1- Yaşamaya Dair (Nazım Hikmet-Hümeyra)

2- Tutsana Ellerimi

(Müştak Erenus-L.Becguet-Hümeyra)

3- Derdimi Dökersem (Aşık Veysel-Hümeyra)

4- Usta (Refik Durbaş-Esin Engin)

5- Yıldönümü (Refik Durbaş-Hümeyra)

6- Hırçın Paramparça (Renin Gül—Hümeyra)

7- Ey Gönül (Aziz Nesin-Esin Engin)

8- Perişan (Karacaoğlan-Hümeyra)

9- Kelimelerinin (Nazım Hikmet-Hümeyra)

10- Bodrum’da (Bora Ayanoğlu-Hümeyra)

11- Şarkılarım (Aziz Nesin-Hümeyra)