Eurovision İçin Şans Kapısı

Yabancı Müzik
55. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye finalde. Yarışmasnın ikinci yarı final gecesinde 17. ve son sırada ”We Could Be The Same – Aynı Olabiliriz” şarkısıyla sahne alan Man...
EMOJİLE

55. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye finalde.

Yarışmasnın ikinci yarı final gecesinde 17. ve son sırada ”We Could Be The Same – Aynı Olabiliriz” şarkısıyla sahne alan Manga, halk oylaması ve jüri puanlarıyla finale yükseldi.

Türkiye ile birlikte Gürcistan, İsrail, Ukrayna, Ermenistan, İrlanda, Kıbrıs Rum Kesimi, Azerbaycan, Romanya ve Danimarka ikinci yarı final gecesinin galipleri oldular.

17 ülkenin yarıştığı ilk yarı final gecesinde de Arnavutluk, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, İzlanda, Moldova, Portekiz, Rusya, Sırbistan ve Yunanistan finale kalmıştı.

Bu 20 finalist ile birlikte Almanya, Fransa, İspanya, İngiltere ve ev sahibi Norveç’in doğrudan yer alacağı final 29 Mayıs’ta yapılacak.

FİNALDE 14. SIRA

Finale yükselen diğer ülkelerin temsilcileriyle birlikte basın toplantısına katılan Manga grubunun vokalisti Ferman Akgül, kendilerine oy veren herkese teşekkür ederek, çok mutlu olduklarını söyledi.

Finalde sahneye çıkacakları sıra için yapılan kurada da Ferman Akgül, 14 numarayı çekti.

GECEDEN NOTLAR

— Sahneye stilist Mehmet Acar tarafından "Que" firmasının kostümleri ile çıkan Manga, koreograf Genevieve Cleary’in koreografisi ile yarışmadaki tek rock grubu oldu.

— Sahnede robot olarak insana dönen ve vokalist Ferman’a sarılan Natalie Marrable’ın, lazer ışıkları ile donanmış giydiği 70 kiloluk kostümü, büyük bir ilgiyle izlendi. 55 kilo ağırlığında olan Mararable, kostümünü sahnede çıkarmakta zorlanmaması da dikkat çekti.

Manga parçasını, Belçikalı prodüktör Hans Vrancken tarafından yapılan versiyonu ile seslendirdi.

— 22 kamera ile takip edilen bu büyük heyecan dünya genelinde 120 milyon insana ulaştı.

— Gitarda Yağmur Sarıgül’ün sol gözündeki göz yaşını andıran boya gözden kaçmadı. Bas gitarda Cem Bahtiyar, bateride Özgür Öney ve DJ Efe Yılmaz da göz doldurdu.

MTV Müzik kanlında kullanılan büyük şovlarına özgü görüntü, sahne ve estetik anlayışı Eurovision prodüktörleri tarafından Manga’nın performansında kullanıldı.

— Yarı finalin başlangıcından önce şovlarıyla programı renklendiren Fra Wallmans Saconoor grubu, ABBA gösterisinin ardından Türkiye’ye 2003’te Riga’da birincilik kazandıran "Everyway That I Can" adlı parçasıyla salonu coşturdu.

— Eurovision Şarkı Yarışmasının sunucularından Erik Solbakken, son üç parçayı anons ederken kravatlarında Türk, Gürcü ve Hırvat bayraklarını kullandı.

— Öte yandan Bulgaristan’ı temsil eden Miro, sol dizindeki menisküs rahatsızlığı sebebiyle iğne yaptırarak sahneye çıktı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme