Zeytinburnu’ndan Arif Şentürk’e vefa

Sanatçılar
Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’nın Zeytinburnu sakinlerinden ünlü Rumelili türkücümüz Arif Şentürk‘e bir vefa örneği olarak neşrettiği “Kumanova’dan Zeytinburnu’...
EMOJİLE

Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’nın Zeytinburnu sakinlerinden ünlü Rumelili türkücümüz Arif Şentürk‘e bir vefa örneği olarak neşrettiği “Kumanova’dan Zeytinburnu’na Bir Rumeli Delikanlısı-Arif Şentürk” kitabı, sanatçının ve yakın dostlarının Rumeli türkülerini seslendirdiği coşku dolu bir konserle kültür sanat dünyasına armağan  edildi.

Dinleyicilerin salonu doldurduğu ve Arif Şentürk’ün Deryalar türkü sünü seslendirmesiyle başlayan özel gece,  TEK Rumeli TV tarafından canlı yayın yapıldı.

TRT sanatçısı Ali Gürlü’nün sunduğu program, kitabın yazarı Süleyman Şenel’in, TEK Rumeli TV’nin sahibi Atilla Baykal’ın, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın açılış konuşmalarının ardından, Belediye Başkanı Murat Aydın Arif Şentürk’e Şeref Beratı ve çiçek takdimi ile devam etti. 

Anlamlı gecede Arif Şentürk’ü yalnız bırakmayan sanatçı dostları Rüstem Avcı, Mahmut Tuncer, Fuat Erenoğlu, Orhan ve Kemal Kardeşler, Rumelili Ekrem, Soner Özbilen sahneye çıkarak sanatçıyla ilgili düşüncelerini paylaştılar ve birer türkü okudular. Dostlarının konuşmaları sırasında gözyaşlarına hakim olamayan Arif Şentürk başta Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın olmak üzere, kitapta ve anlamlı gecede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Coşku ve vefa dolu geçen konserin sonunda program çıkışı bütün dinleyicilere “Kumanova’dan Zeytinburnu’na Bir Rumeli Delikanlısı-Arif Şentürk” kitabı hediye edildi ve yazar Süleyman Şenel tarafından kitap imzası gerçekleştirildi. 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme