Yusuf Güney Oyunculuğa Adım Attı!

Sanatçılar
Çanakkale Savaşı’nı anlatan ‘Sarı Siyah’ adlı filmde 16 yaşındaki ‘Mehmet’i canlandıran Yusuf Güney: Oyunculuk aklımdaydı ama bir sinema projesi istiyordum. Belki çok iyi...
EMOJİLE

Çanakkale Savaşı’nı anlatan ‘Sarı Siyah’ adlı filmde 16 yaşındaki ‘Mehmet’i canlandıran Yusuf Güney: Oyunculuk aklımdaydı ama bir sinema projesi istiyordum. Belki çok iyi değilim ama oyunculuk yapan birçok şarkıcıdan başarılıyım!

Çanakkale Savaşı’nın anlatıldığı ve Mayıs ayında vizyona girmesi beklenen ‘Sarı Siyah’ filminde, 16 yaşındaki ‘Mehmet’ karakterini ünlü şarkıcı Yusuf Güney canlandırıyor. Bugüne kadar dizilerde oynaması için çok teklif aldığını belirten Güney; "Dizi sektörünün çalışma şartları çok yoğun olduğu için teklifleri kabul etmedim, etmem de! Fakat bundan sonra kesinlikle sinema filmi projelerinde olacağım" diyor. Şarkıcıyla oyunculuğunu, ‘Kader Rüzgarı’ adlı yeni maksi single’ını ve sokak hayvanları için yapmak istediklerini konuştuk.

‘Sarı Siyah’ filminde nasıl yer aldınız, biraz anlatır mısınız?

 Dönem filmi olması, özellikle de Çanakkale Savaşı’nı anlatması, projeyi kabul etmemde önemli rol oynadı. Başka bir proje olsaydı kabul etmezdim. Manevi ve milliyetçi duygularım ağır bastı. Planlı ve önceden hesabı yapılmış bir proje değildi. Biraz da hayatımda değişiklik olsun istedim. Bazen insan aynı şeyleri yapmaktan sıkılıyor ve farklı şeyler arıyor.

Bu oyunculuk deneyiminin kariyerinize nasıl bir katkı sağlayacağını düşünüyorsunuz?

Aslında klip çekimlerinde de bir anlamda oyunculuk yapıyorsunuz ama oyuncu kimliğiyle sette bulunmak bambaşka bir duygu. Çok şey öğrendim. Her şeyden önce içimdeki oyunculuğu keşfettim. Belki çok başarılı değilim fakat bu işi yapabilecek yeteneğin bende olduğunu ve hatta oyunculuk yapan birçok şarkıcıdan daha iyi olduğumu gördüm.

Tek Tabanca Olmak İyi

Kariyer planlamanızda oyunculuk var mıydı?

Aslında en başından beri oyunculuğu düşünüyordum ama ancak sinema olursa ‘Yaparım’ diyordum. Dizilerde yer almaya karşıyım çünkü o sektörde çalışma şartları gerçekten çok ağır ve yorucu. Ama bundan sonra kesinlikle sinemada olacağımı söyleyebilirim.

Biraz da özel hayatınızdan konuşalım… Şu sıralar bir sevgiliniz var mı?

Ben hiçbir zaman özel hayatımla ön planda olan biri olmadım. Magazin basınında falan da görünmüyorum. Hem kişiliğim, hem de yaşam tarzım buna uygun değil. Bir de benim hayran kitlemin yaş ortalaması çok küçük, onlar üzerinde kötü bir izlenim bırakmak istemiyorum. Zaten uzun süredir bir ilişkim de yok! Bir gün olursa, sevgilimle birlikte sizlerin karşısına çıkacağım. Isınma turlarında ya da flört aşamasında bir şeyler yaşadığım kişilerle de karşınıza çıkmıyorum. Değecek bir kadın bulduğumda, koluma takıp yürüyeceğim.

Ünlü olmanız nedeniyle ilişki yaşarken sıkıntı yaşıyor musunuz?

Sıkıntıdan ziyade genellikle karşındaki insana güvenemiyorsun. Çünkü bulunduğumuz ortamlar çok rahat, yaşam tarzları çok rahat. Böyle olunca da insanın güveni sarsılıyor. Bu şekilde de aşk yaşayamazsın. Tek tabanca olmak bazen daha iyi.

Önce Onlar Evlensin!

Hayranlarınız hayatınıza biri girerse sanırım çok öfkelenir…

Bazen küçük hayranlarından, mesela klibimde oynattığım kadınlan hakkında, "Oraya gelip saçını yolacağım" şeklinde yorumlar geliyor. Ben de bundan sonrası için şöyle bir karar aldım; bütün küçük yaştaki hayranlarımın mürüvvetini görüp öyle evleneceğim.

Acunn.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme