Youtube’dan Türk sanatçılara darbe!

Sanatçılar
Türkiye’den yüzlerce şarkıcıya Youtube’da sahte görüntüleme rakamı iddiası. Dünyanın en büyük video izleme sitesi Youtube’un MÜYAP’a (Müzik Yapımcıları Birliği) ait kanalındaki...
EMOJİLE

Türkiye’den yüzlerce şarkıcıya Youtube’da sahte görüntüleme rakamı iddiası. Dünyanın en büyük video izleme sitesi Youtube’un MÜYAP’a (Müzik Yapımcıları Birliği) ait kanalındaki 261 milyon izlenme rakamını sahte bularak sildiği iddiası müzik dünyasını karıştırdı.

EN ÇOK İZLENEN 10 KLİP

Ali Eyüboğlu’nun yazdığı yazıda tubefilter.com sitesinin açıklamasına göre yakın zamana kadar dünyada izlenme sayısıyla ikinciliğe kadar çıkan MÜYAP ilk 100’e giremedi.

İŞTE ŞOK GELİŞMEYE TEPKİLER

Tubefilter.com, liste dışı kalma nedeninin “Youtube, yaptığı denetim sonunda MÜYAP’ın 261 milyon görüntülemesini gerçek indirme ya da görüntüleme olmadığı gerekçesiyle sildi. O yüzden MÜYAP sıralamaya giremedi.” diye açıkladı. Youtube Türkiye ofisi, silme açıklaması yapan tubefilter.com sitesinin kendileriyle ilgili olmadığını, konuyu incelediklerini silme iddiasının doğruluğunun ve çerçevesinin en kısa sürede açıklanacağını belirtti.

BİN ŞARKI 1 TL

Youtube’un videolardaki reklamların gelir paylaşımı uygulamasına göre video sahibi bin izleme karşılığı yaklaşık 1 TL gelir elde ediyor.

Haber Türk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme