Yavuz Bingöl oyunu kime vereceğini açıkladı

Sanatçılar
Ünlü türkücü ve sinema oyuncusu Yavuz Bingöl , CHP’nin akil adamlar önerisi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘ın da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konudaki görüşme taleb...
EMOJİLE

Ünlü türkücü ve sinema oyuncusu Yavuz Bingöl , CHP’nin akil adamlar önerisi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘ın da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konudaki görüşme talebine olumlu yanıt vermesinin sevindirici olduğunu belirterek, "Akan kanı kim durdurursa oyum ona" dedi.

Şair Nazım Hikmet Ran’ın 49. ölüm yıldönümü anma töreni nedeniyle Moskova’da bulunan Bingölsoruları cevapladı.
CHP ‘nin akil adamlar önerisi ve Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu ‘nun bu konudaki görüşme talebine olumlu yanıt vermesinin akan kanın durdurulması yönünde umut olup olamayacağı sorusuna "Evet, dünyanın her yerinde nasıl çözülmüşse bizim ülkemizde de öyle çözülsün" cevabı verdi.

Akil adamların, sivil toplum kuruluşlarının ve o heyete girecek sanatçıların sorunun çözümüne katkıda bulunabileceğini kaydeden Bingöl, "Çünkü duygusal bağımız henüz kopmadı. Ben o bağın gücüne inanıyorum. Duygusal bağ kopmadığı sürece, bence her şeye yeniden, kardeşlik bağlarımızı yeniden hatırlamalıyız diye düşünüyorum" ifadesini kullandı.

"Dünyanın cesur ulusları yoktur cesur insanları vardır"

Bingöl , bu açıdan CHP’nin akil adamlar önerisini çok önemsediğini belirterek, "Bu işle ilgili söylenen her sözü, söylenen her türküyü, bir sanatçının çırpınmasını, bir yazarın köşesinde bir şey yazmasını önemsiyorum. Bu işle ilgili herkesin büyük bir çaba göstermesi lazım. Artık korkmamamız, cesur olmamız gerekiyor. Şairin dediği gibi dünyanın cesur ulusları yoktur, cesur insanları vardır. Bu cesur insanları çoğaltmamız gerekiyor" dedi.


"Akan kanı kim durdurursa oyum ona"

Bingöl , Türkiye’de şu anda en acil şeyin akan kanın durdurulması olduğunu belirterek, "Kim bu kanı durdurursa oyumu ona veririm. Bunu da magazinsel bir şey olsun diye söylemiyorum. Aslında bir muhabir arkadaşın sorduğu tuzak bir soru da olsa, ben bunu çok açık yüreklilikle cevapladım" dedi.
Türkiye ‘de 30 yıldır kardeş kanı aktığını kaydeden Bingöl, "Çünkü ben gerçekten 30 yıldır ne yediğimden, ne içtiğimden, ne çıkardığım albümden, ne yaptığım filmden, ne çektiğim diziden hiçbir şey anlamıyorum. Hiçbir tadı yok kardeş kanı aktığı sürece. 50 bine yakın insanımız yurtaşımız hayatını kaybetmiş. Ne 20 yaşındaki evladını yetiştirip askere gönderen ve şehit olarak geri dönen… Ne öyle bir gencimiz olsun ne de dağda onca yıldır, Vanlı, Mardinli, Muşlu, Karslı benim kendi insanım, o kadar gencimiz öldürülsün. Bu kanı kim durdurursa tabii ki onu desteklerim ve oy da veririm" ifadesini kullandı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme