Vinnie Moore Türkiye’ye Geliyor

Sanatçılar
Müzik dünyasında şarkılarının melodik yapısıyla olduğu kadar enstrümanını kullanmadaki hızıyla da tanınan gitar virtüözü Vinnie Moore, Ankara ve İstanbul’da konser vermek üzere Türkiye’ye ...
EMOJİLE

Müzik dünyasında şarkılarının melodik yapısıyla olduğu kadar enstrümanını kullanmadaki hızıyla da tanınan gitar virtüözü Vinnie Moore, Ankara ve İstanbul’da konser vermek üzere Türkiye’ye geliyor.

Mood Pro Basın Sözcüsü Tarkan Gürol’un verdiği bilgiye göre, 24 Kasım’da İstanbul Jolly Joker Balans’ta sahne alacak olan Vinnie Moore, 25 Kasım akşamı ise Yolcu Live’da Ankaralı müzikseverlerin karşısına çıkacak. Gürol, ünlü virtüözün konser öncesinde de sınırlı sayıdaki genç gitaristle atölye çalışması yapacağını ve onlara kullandığı gitar tekniklerini uygulamalı olarak göstereceğini de bildirdi.

80’li yıllarda yaşayanların, bir gazlı içeceğin dünyaca ünlü reklam filminde, ”yaptığı gitar solosuyla şişelerin kapağını açan gitarist” karakteriyle de hatırlayacakları Vinnie More, grubu Shrapnel’le yaptığı ilk albümü ”Mind’s Eye” ile iyi bir satış rakamına ulaşmıştı.

Moore ve grubu, ”Time Odyssey”, ”Meltdown” ve ”Out Of Nowhere” albümleriyle de müzik dünyasındaki yerlerini sağlamlaştırmıştı. Aralarında Tony Macalpine, Dave LaRue ve UFO gibi rock müzik dünyasının tanınmış isimleriyle yaptığı albüm çalışmalarıyla kariyerini sürdüren Moore, son olarak 2009 yılında ”To The Core” albümünü yayınlamıştı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme