Usta sanatçı yoğun bakımda

Sanatçılar
Türk Halk Müziği’nin ünlü seslerinden Kamil Sönmez yoğun bakımda. Cumartesi gecesi solunum zorluğu ile hastaneye kaldırılan Sönmez beyin kanaması geçirdi. Sanatçının durumu ciddiyetini koruyor. ...
EMOJİLE

Türk Halk Müziği’nin ünlü seslerinden Kamil Sönmez yoğun bakımda.

Cumartesi gecesi solunum zorluğu ile hastaneye kaldırılan Sönmez beyin kanaması geçirdi. Sanatçının durumu ciddiyetini koruyor.

2010 yılından bu yana diyalize giren Kamil Sönmez, cumartesi akşamı ise solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastaneye gitti.

Sonraki gelişmelerle ilgili açıklama, Başkent Üniversitesi İstanbul Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden geldi.

Açıklamada, Sönmez’in şeker hastalığına bağlı böbrek yetmezliği nedeniyle 18 Şubat 2010’dan bu yana haftada 3 kez diyalize girdiği hatırlatıldı.

Sanatçı Sönmez’in 2 Aralık gecesi acil servise solunum sıkıntısı nedeniyle başvurduğu, acil hemodiyalize alınarak, şifa ile evine gönderildiği kaydedilen açıklamada, ”3 Aralık sabahı bilinç bulanıklığı, kusma ile beraber sol vücut yarısında kuvvet kaybı gelişmiş, beyin tomografisinde yaygın kanama saptanmıştır. Yoğun bakıma alınarak solunum destek cihazına bağlanmıştır. Beyin Cerrahisi tarafından acil olarak kanamaya müdahale edilmiştir. Halen hayati tehlikesi devam eden Sayın Kamil Sönmez, yoğun bakımda tüm tedbirler alınmış olarak izlenmektedir” denildi.

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme