Türkiye’nin Jimi Hendrix’i

Sanatçılar
Dünyanın en önemli online müzik dergilerinden Pitchfork’ta yayınlanan yazıda, Erkin Koray’dan övgüyle söz ediliyor: "Anadolu rock dinlemeye başlamak istiyorsanız, Erkin Koray çok iyi ...
EMOJİLE

Dünyanın en önemli online müzik dergilerinden Pitchfork’ta yayınlanan yazıda, Erkin Koray’dan övgüyle söz ediliyor: "Anadolu rock dinlemeye başlamak istiyorsanız, Erkin Koray çok iyi bir başlama noktası."

Erkin Koray, Jimi Hendrix"Erkin Koray’ı Türkiye’nin Jimi Hendrix’i olarak tanımlamak, İngilizce konuşan eleştirmenler arasında çok yaygın. Bu tanımı doğrulayan birçok neden de var…"

Dünyanın en önemli online müzik dergilerinden Pitchfork’ta yayımlanan, Erkin Koray’ın Meçhul albümünün değerlendirmesi bu cümlelerle başlıyor. Sabah gazetesinin haberine göre, Joe Tangari imzalı yazıda Erkin Koray’ın Rock’n Roll ile Anadolu ezgilerini çok güzel bir şekilde harmanladığı belirtiliyor.

Koray’ın Meçhul albümü, Tangari’nin değerlendirmesinden 10 üzerinden 8.1 almış. Zaten Tangari, "Albümdeki her parça harika," diyerek albümü çok beğendiğini açıklıyor. Tangari, yazısında ‘Anadolu rock’ı keşfetmek isteyenlere de Erkin Koray’ı öneriyor: "Anadolu rock dinlemeye başlamak istiyorsanız, Erkin Koray çok iyi bir başlama noktası."

ahaber.com

 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme