Serdar Ortaç: “Kendimden tiksiniyorum”

Sanatçılar
CNN Türk televizyonunda yayınlanan 5N 1K programına telefonla bağlanan Serdar Ortaç,”O günlerde 24 yaşında bir genç olarak o galeyanla ne yapacağımı şaşırdım, şu an kendimi seyrettikçe tiksiniyo...
EMOJİLE

CNN Türk televizyonunda yayınlanan 5N 1K programına telefonla bağlanan Serdar Ortaç,”O günlerde 24 yaşında bir genç olarak o galeyanla ne yapacağımı şaşırdım, şu an kendimi seyrettikçe tiksiniyorum, nefret ediyorum” dedi. Serdar Ortaç “O günlerin o şekilde gelişmesinden son derece pişmanım.” diye konuştu.

5N1K programına telefonla bağlanan Serdar Ortaç, Ahmet Kaya olayıyla ilgili kendisine yöneltilen eleştiriler hakkında konuştu. O günlerde Kürtçe “merhaba” demenin bile yasak olduğunu hatırlatan ve izledikçe kendisinden tiksindiğini belirten Ortaç şöyle konuştu: “50 bin kere söyledim, çok pişmanım diye. Yani riyakarlıkla pişmanlık da değil, gerçekten pişmanım. O günlerin o şekilde gelişmesinden son derece pişmanım. O günlerde Kürtçe merhaba bile demek yasak kadar bir şeydi, yani yasak kadardı. Bırak Kürtçe şarkı söylemeyi yasaktı yani, merhaba diyemiyordun, 35 bin tane şehidi ortaya çıkartıyorlardı. Yani biz o günlerde 24 yaşında bir genç olarak o galeyanla ne yapacağımı şaşırdım, şu an kendimi seyrettikçe tiksiniyorum, nefret ediyorum. Yani keşke olmasaydı. Ama ne yapalım koskoca Adnan Şenses. Hepsi kaç yaşında. Ben 24 yaşındayım orada, şimdi 43’e girdim, ben Adnan ağabey kadar Mahsun ağabey kadar daha mı iyi düşüneceğim yani. (Akıl veren oldu mu) Şimdi o gün bana akıl vereni söylersem bu adama mı yükleneceğiz, yazık değil mi bu adamlara da.”

Star 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme