Sami Yusuf’a kendi ülkesinden yasaklama

Sanatçılar
Albümleri milyonlar satan İran asıllı İngiliz sanatçı Sami Yusuf, İran devlet televizyonu tarafından yasaklandı. Yasağa gerekçe olarak Sami Yusuf’un İsrail’in Nasıra şehrinde konser vermesi gösterildi...
EMOJİLE

Albümleri milyonlar satan İran asıllı İngiliz sanatçı Sami Yusuf, İran devlet televizyonu tarafından yasaklandı. Yasağa gerekçe olarak Sami Yusuf’un İsrail’in Nasıra şehrinde konser vermesi gösterildi.

İran Devlet Televizyonu, konserin verildiği Nasıra şehrinde Filistinli nüfusun çoğunlukta olmasına rağmen Yusuf’u bütün kanallarda yasakladı. İran, İsrail’i tanımıyor ve İsrail’de konser veren sanatçılar ülkede istenmeyen adam ilan ediliyor.

Risalehaberi’in  euronews kaynaklı haberine göre yasak sonrasında resmi internet sitesinde bir açıklama yapan Yusuf: ‘‘Müziğimin İran televizyonlarında ve radyolarında, Nasıra konseri nedeniyle yasaklandığını duyunca çok şaşırdım. Filistinli kardeşlerimizi mutlu edecek bir konserin İran hükümeti tarafından suç kabul edilebileceğini bilemezdim. İranlı dinleyicilerimin bir süre beni dinleyemeyecekleri için üzgünüm ama Filistin’de konser verdiğim için özür dilemeyeceğim.’‘ şeklinde konuştu.

Sami Yusuf, müslümanlar arasında popüler bir sanatçı… Ancak İran İslam Devrimi’nden sonra sanatçılara yasak konulması sık karşılaşılan bir durum. Daha önce de Farid Farjad, Darius Eghbali, Murtaza Pashaei gibi birçok sanatçının şarkılarını yasaklayan İran Devlet Televizyonu’nun son kurbanı Sami Yusuf oldu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme