Sagopa ve eşine para cezası!

Sanatçılar
Trabzon’a 2010 yılında konser vermek için gelen organizatör ile ses düzeni yüzünden tartışan rap müzik şarkıcısı Yunus Özyavuz ile ‘eşi Esen Güler Özyavuz, hakkında açılan “Hakaret&r...
EMOJİLE

Trabzon’a 2010 yılında konser vermek için gelen organizatör ile ses düzeni yüzünden tartışan rap müzik şarkıcısı Yunus Özyavuz ile ‘eşi Esen Güler Özyavuz, hakkında açılan “Hakaret” davasından karar çıktı.      

Trabzon’a 2010 yılında konser vermek için gelen organizatör ile ses düzeni yüzünden tartışan ‘Sagopa Kajmer’ adıyla bilinen rap müzik şarkıcısı Yunus Özyavuz ile ‘Kolera’ adıyla tanınan eşi Esen Güler Özyavuz, hakkında açılan “Hakaret” davasından karar çıktı.

Rap müzik şarkıcısı Yunus Özyavuz ve eşi Esen Güler Özyavuz, 4 aralık 2010 günü Karadeniz turnesi kapsamında Trabzon’a geldi. İddiaya göre, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Atatürk Kültür Merkezi’nde verilecek olan konser öncesinde ses sistemini beğenmeyen Esen Güler Özyavuz ile ses organizatörlüğü yapan Haydar Sümer arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından iddiaya göre Esen Güler Özyavuz, Sümer’e hakaretler yağdırırken, elindeki mikrofonu da fırlattıktan sonra salonu ayrıldı. Esen Güler ve Yunus Özyavuz çifti, gelişmelerin ardından da konseri iptal ederek Trabzon’dan ayrıldı.

Yaşananların ardından organizatör Haydar Sümer, Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe vererek rapcı çiftten şikayetçi oldu. Savcılıkça hazırlanan iddianamenin ardından Özyavuz çifti hakkında ‘Hakaret’ suçlamasıyla, Trabzon 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

ÇİFTE PARA CEZASI

Trabzon 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen karar duruşmasına sanıklar katılmazken tarafların avukatları hazır bulundu.

Mahkeme hakimi suçun işleniş biçiminin bir özellik göstermediğine, atılı suç ile oluşan zararın somutlaştırılmamış oluşu nedeniyle zararın giderilmesi şartının aranmamasına kanaat getirerek, Esen Güler Özyavuz ve Yunus Özyavuz’a her biri bin 500 lira olmak üzere toplam 3 bin lira para cezasına ve 5 yıl denetimli serbestlik uygulamasına karar verdi.

İHA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme