Rockçı imam hakkında inceleme

Sanatçılar
Kaş’ın Pınarbaşı Köyü Camisi’nde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer, Erkin Koray’ın eski gitaristlerinden, aynı zamanda Kramp Grubu’nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist İdr...
EMOJİLE

Kaş’ın Pınarbaşı Köyü Camisi’nde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer, Erkin Koray’ın eski gitaristlerinden, aynı zamanda Kramp Grubu’nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist İdris Tübcil ile mayıs ayında “FiRock” isimli rock grubu kurmuş, ilk konserlerini de geçtiğimiz hafta sonu Kaş Limanı’nda vermişti. 

Konser haberlerinin gazete ve televizyonlarda yayınlanmasının ardından sosyal medya üzerinden tehditler aldığını ileri süren Tüzer, Kaş Cumhuriyet Savcılığına başvurarak şikayetçi olmuştu.

Tüzer’in verdiği ilk konserin ardından İl Müftülüğü soruşturma başlatılması için Diyanet İşleri Başkanlığına yazı göndererek müfettiş istedi.

İl Müftüsü Ahmet Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tüzer’in gerçekleştirdiği etkinliklerin araştırılması için Diyanet İşleri Başkanlığı Teftiş Kuruluna yazı gönderdiklerini söyledi. 

Yazı ile Tüzer’in basında yayınlanan haberlerinin de gönderildiğini belirten Çelik, Tüzer hakkındaki soruşturmayı Diyanet İşleri Başkanlığınca görevlendirilecek bir müfettişin yapacağını kaydetti.

Başkanlığın bu konuda tecrübeleri olduğunu, gelen müfettişin usulüne uygun bir şekilde incelemesini yapacağını dile getiren Çelik, “Biz yazımızla talebimizi gönderdik. Çalışan görevlimizin medyaya yansıyan bir olayı oldu, bunu başkanlığımızın çalışma ilkeleri açısından değerlendirilmesi için yazı yazdık. Müfettişin en kısa zamanda geleceğini düşünüyorum” dedi.

Kurumuma zarar verdiğimi düşünmüyorum

Tüzer ise bu yola çıkarken her şeyi göze aldığını, rock müzik ile insanlara İslamiyeti anlatmayı amaçladığını söyledi.

Müzikle uğraşırken görevini aksatmadığını ifade eden Tüzer, şöyle konuştu:

“Camide görevimi, cami dışında da müziğimi yapıyorum. Rock ile Allah adını her mekanda anmak istiyorum. Diyanetin resmi memuruyum ama Allah adına bir şeyler yapmak istiyorum. Kurumuma zerre kadar zarar verdiğimi düşünmüyorum. Bilakis milyonlarca insanın sevgisini, saygısını ve teveccühünü kazandığımı düşünüyorum.”

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme