Ölümünün 300. yılında Itrî anılıyor

Sanatçılar
İKSV, UNESCO’nun 2012’yi "Itrî Yılı" ilan etmesi nedeniyle, bu büyük Türk bestekârı hakkında uluslararası bir sempozyum düzenliyor. Etkinlik, İstanbul Üniversitesi Os...
EMOJİLE

İKSV, UNESCO’nun 2012’yi "Itrî Yılı" ilan etmesi nedeniyle, bu büyük Türk bestekârı hakkında uluslararası bir sempozyum düzenliyor.

Etkinlik, İstanbul Üniversitesi Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi (OMAR) Müdürü ve Türk Müziği İcra Heyeti Şefi Gönül Paçacı’nın danışmanlığında gerçekleştiriliyor.

"Itrî ve Dönemine Disiplinlerarası Bakışlar" başlıklı sempozyum, 3 Aralık Pazartesi günü 10.00-18.00 saatleri arasında, İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt Kampüsü’nde yer alan Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 17. yüzyılın farklı disiplinler açısından değerlendirileceği bu sempozyumda müzik, felsefe, tarih ve edebiyat gibi alanları ele alan sunumlar yapılacak, Itrî’den yola çıkılarak edebiyat, tarih ve diğer disiplinler açısından

17. yüzyıl dönemi ele alınacak.

Prof. Dr. Mehmet Genç, Prof. Dr. Walter Feldman, Dr. Mehmet Kalpaklı, Ersu Pekin,
Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç, Kudsi Erguner, Prof Dr. Seyfi Öğün ve Önder Özkoç’un konuşmacı olarak katılacağı sempozyum hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız »»
 
ITRÎ ve DÖNEMİNE DİSİPLİNLERARASI BAKIŞLAR

3 Aralık Pazartesi, 10.00-18.00
Kongre Kültür Merkezi, İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü
 
Katılımın ücretsiz olduğu sempozyum için (0212) 334 08 18 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılması gereklidir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme