Ölümünün 30. Yılında Bob Marley Sergisi

Sanatçılar
Bir süredir ölüm yıldönümü dolayısıyla Bob Marley için anma etkinlikleri düzenleniyor. Reggae efsanesi Bob Marley’in, babası öldüğü sırada 12 yaşında olan Reggae yıldızı oğlu David ‘Ziggy&...
EMOJİLE

Bir süredir ölüm yıldönümü dolayısıyla Bob Marley için anma etkinlikleri düzenleniyor. Reggae efsanesi Bob Marley’in, babası öldüğü sırada 12 yaşında olan Reggae yıldızı oğlu David ‘Ziggy’ Marley, 11 mayısı anmadan ziyade yas günü olarak kabul ediyor.

David ‘Ziggy’ Marley, Los Angeles’taki Grammy Müzesi’nde 11 mayısta açılan babası hakkındaki sergiyle yakından ilgileniyor. 2 ekime kadar ziyaret edilebilecek olan Bob Marley sergisi için sanatçının ailesi, müzenin küratörleriyle yakın ilişkiler kurdu ve kendi koleksiyonlarından bazı özel eşyaları sergi için müzeye ödünç verdi.

Belki de sergideki en önemli parçalar, Bob Marley’in ana gitarı ve maun Gibson Les Paul modifiyesi. Sergi küratörleri bunun daha önce ABD’de sergilenmediğini söylüyor. Bu gitar, Jamaica’daki Bob Marley Müzesi’ne ait koleksiyonun kalıcı bir parçası. David ‘Ziggy’ Marley, gitardan söz ederken “Bu, onun bebeğiydi, silahıydı” diyor.

Sergide Bob Marley’in giydiği işlemeli, kot kumaşından sahne ceketi, özel fotoğraflar, eski konser posterleri ve kayıtları da bulunuyor. Sergide müzik klipleri ve video görüntüleri de var ve ziyaretçiler kendilerine ayrılan davulu çalarak Marley’in şarkılarına eşlik edebiliyorlar. [Reuters]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme