Ödül Aldı, Gençleşti!

Sanatçılar
Geçtiğimiz hafta sahiplerine teslim edilen ESKADER 2010 Kültür Sanat Ödülleri töreninde Üstün Hizmet Ödülüne layık görülen Prof. Dr. Alaaddin Yavaşça ödülünü ünlü müzik üstadı Cahit Öney’den ald...
EMOJİLE

Geçtiğimiz hafta sahiplerine teslim edilen ESKADER 2010 Kültür Sanat Ödülleri töreninde Üstün Hizmet Ödülüne layık görülen Prof. Dr. Alaaddin Yavaşça ödülünü ünlü müzik üstadı Cahit Öney’den aldı. Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül töreninde oldukça duygusal anlar yaşandı.

İki ulu müzik çınarı, ağır adımlarla basamakları tırmanarak ödül vesilesi ile sahnede buluşurken, izleyenler her ikisini de alkış yağmuruna tuttu. 

Alaaddin Yavaşça ile askerlik döneminde tanıştıklarını onun bestelerini ilk kendisine okuduğunu belirten Cahit Öney, "Prof. Dr. Alaaddin Yavaşça gibi ünlü bir insana bu ödülü vermek çok büyük şeref buna vesile olanlara teşekkür ederim" dedi.

65 yaşındaki müzik çınarı Prof. Dr. Alaaddin Yavaşça, aldığı ödülün kendisini en çok heyecanlandıran ödüller arasında yer aldığını belirterek, "Ödül almak her zaman güzeldir ama ilerleyen yaşlarda ödül almak çok daha güzel. Çünkü ödüller insanları gençleştiriyor. Bu ödül ile bana gençlik aşısı yapıldı. Vesile olan herkese teşekkür ederim" dedi.

Haber 7

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme