‘Neşet Ertaş’ tutkusu arşive dönüştü

Sanatçılar
Kırşehirli Ali Yeşil’in yaklaşık 20 yılda oluşturduğu koleksiyonda, Ertaş’ın taş plakları, 45’likleri, kasetleri, fotoğraf ve posterleri yer alıyor. Evinin salonunu bu koleksiyon içi...
EMOJİLE

Kırşehirli Ali Yeşil’in yaklaşık 20 yılda oluşturduğu koleksiyonda, Ertaş’ın taş plakları, 45’likleri, kasetleri, fotoğraf ve posterleri yer alıyor.

Evinin salonunu bu koleksiyon için özel olarak dekore eden Ali Yeşil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aşık Paşa, Ahi Evran, Hacı Bektaş-ı Veli, Muharrem ve Neşet Ertaş ile Çekiç Ali’nin memleketi Kırşehir’de doğduğunu söyledi.

Evinde 10 binin üzerinde plak bulunduğuna dikkati çeken Yeşil, ”Bunun bin 400’ü Neşet Ertaş’a ait. Bu 10 bin plağın içerisinde Neşet Ertaş’ın türkülerini söyleyen Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray, Edip Akbayram, İbrahim Tatlıses, Bedia Akartürk ve Selda Bağcan gibi sanatçılara ait 300 plak var. Ayrıca, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali, Şemsi Yastıman, Ekrem Çelebi, Fahri Çelebi, Necati Durmuşoğlu gibi Kırşehirli sanatçıların plaklarını da topladım” dedi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme