Müslüm Gürses’e ziyaretçi akını

Sanatçılar
Sezen Aksu, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, Gürses’in eşi Muhterem Nur’la ve Gürses’in bir doktoruyla görüştüğünü belirterek, ”Tedavisi sürüyor ancak durumu ...
EMOJİLE

Sezen Aksu, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, Gürses’in eşi Muhterem Nur’la ve Gürses’in bir doktoruyla görüştüğünü belirterek, ”Tedavisi sürüyor ancak durumu kritik. Allah’tan ümit kesilmez, dualarımız kendisiyle” dedi.

Orhan Gencebay ise sanatçı dostu Müslüm Gürses’in durumuna çok üzüldüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:
”4 aydan beri tedavi görüyor. Durumunu yakinen takip ediyorum, doktorlarından bilgi alıyorum. En iyi şekilde burada tedavisi sürüyor. 10 yıl önce de kendisine stent takılması için anjiyo olacaktı. Hastane randevusunu ben almıştım, hastaneye gitmek istemediğini öğrendim. Muhterem Hanım, randevuyu benim aldığı söyleyince saygısından beni kıramayıp doktora gitmişti. Şimdi de dualarımız onunla. Allah’tan şifa diliyoruz. İnşallah iyileşir.”
Ferdi Tayfur ise Allah’tan ümit kesilmeyeceğini vurgulayarak, ”Müslüm kardeşimiz inşallah iyi olur ve o güzel şarkılarını tekrar söyler” dedi.

Müezzinoğlu’ndan ziyaret

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tedavisi devam eden Müslüm Gürses’i ziyaret etti.
Müezzinoğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, hastane ve hekimlerin hep beraber ekip halinde değerli sanatçıya her türlü tıbbi desteği verdiğini söyledi.

Sanatçının şu anda nefes alıp verebildiğini kaydeden Müezzinoğlu, şöyle devam etti:
”Milletimizden ve sevenlerinden, değerli sanatçımıza dua etmelerini ve sabırla beklemelerini istiyoruz. İnşallah daha güzel olur, daha iyi olur, temennimiz o. Çok iyi bir ekip var, devamlı takip eden dinamik bir yapı var, yapılabilecek ne varsa yapabilen, bugün dünya çapında imkanları buraya taşıyan bir anlayış var. Ama neticede tıp bir noktaya kadar geliyor. Şu anda tıbben yapılabileceklerin azamisi yapılıyor, diğer taraftan da manevi olarak dua etmeye devam ediyoruz. Ben yakınlarına, sevenlerine, milletimize sabır diliyorum.”

Muhterem Nur ile görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Memorial Hastanesi’nde Müslüm Gürses’i ziyaret etti.

Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur ile yaklaşık 20 dakika görüşen Kılıçdaroğlu, ayrıca doktorlardan bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal medyada çıkan çelişkili haberler üzerine Müslüm Gürses’in sağlık durumunu merak ettiklerini ve bu nedenle ziyarette bulunduklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Ancak doktorlar ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Eşiyle görüştüm. Allah’tan şifalar diliyorum. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşur ve huzur içinde evine döner. Sanatçı dostları onu merak ediyor, Türkiye onun durumunu merak ediyor. Müslüm Gürses, Türkiye’nin ortak paydasıdır, bir değeridir. Sağlığına kavuşması için büyük arzu duyuyoruz. Geçmiş olsun diyorum.”

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme