Müslüm Baba iyiye gidiyor

Sanatçılar
İlker Gezici’nin haberi By-pass ameliyatı geçirdikten sonra yoğun bakıma alınan Müslüm Gürses’in sağlık durumu iyiye gidiyor. Sanatçının ameliyatını gerçekleştiren Kalp ve Damar Cerahisi B...
EMOJİLE

İlker Gezici’nin haberi

By-pass ameliyatı geçirdikten sonra yoğun bakıma alınan Müslüm Gürses’in sağlık durumu iyiye gidiyor. Sanatçının ameliyatını gerçekleştiren Kalp ve Damar Cerahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez tarafından dün bir açıklama daha yapıldı. Uzm. Dr. Deniz Şener’le basının karşısına çıkan Prof. Dr. Sönmez, yoğun bakımda olan her hasta kadar risk taşıyan Gürses’in durumunun önceki günlere nazaran daha iyi olduğunu ve tedaviye olumlu cevap verdiğini ifade etti. Prof. Dr. Sönmez; "Karaciğer enzimlerinde dünden bugüne hızlı düşüş var. Akciğer toparlıyor, karaciğer ise beklediğimizden daha iyi toparladı. Solunum cihazına bağlı. Bilinci açık, ilaçları azaltıldı. Ama önümüzdeki bir hafta yoğun bakımda kalacak. Bu hızla giderse yakın zamanda daha iyi haberler verebiliriz" diye açıklama yaptı.

FANATİK HAYRANLARA RİCA
Prof Dr. Sönmez, sanatçının hayranlarından anlayış beklediklerini belirterek, "Fanatik hayranlarından rica ediyorum, hastanenin önüne gelip rahatsızlık vermesinler. Bu durum ona olan ilgiyi azaltıyorlar. Öncellikle Twitter’daki bilgi kirliliğini önleyelim, hastanenin önünde fanatik gösteriler yapmayalım" dedi. Gürses’in yaklaşık 10 hayranı önceki gece ellerinde teyple hastanenin önüne gelerek bir süre sanatçının şarkılarına eşlik etmişti. Uzm. Dr. Deniz Şener de "Geçmişte alkol şiyaketi vardı. Sağlığı bozulunca günde 3-4 paket içtiği sigarayı bıraktı. Bizi ameliyata cesaretlendiren, sigarayı bırakmaktaki başarısı oldu. Yaklaşık 2 aydır ameliyat hazırlığı yapıyorduk. Aslında 10 yıl önce ameliyat olması gerekiyordu. Karaciğer ve böbrek problemi sürpriz oldu" diye konuştu.

‘ASLANLAR GİBİ DÖNECEK’
Ebru Gündeş, önceki gece Gürses’i ziyarete geldi. Ancak ünlü sanatçı yoğun bakımda olduğu için Gündeş’in sadece doktorlardan bilgi alıp Muhterem Nur’a geçmiş olsun dileğinde bulunduğu öğrenildi. Dün ziyarete gelen Adnan Şenses de "Duyar duymaz hemen hastaneye geldim. Birkaç ay önce ben de önemli bir ameliyat geçirdim. Doktorlarım benden ümidi kesmişlerdi. Müslüm, emin ellerde. Aslanlar gibi geri dönecek" dedi. Gürses’i ziyaret edenler arasında Hakan Taşıyan ve Nuri Sesigüzel de vardı.

BAŞBAKAN, MUHTEREM NUR’U ARAYIP BİLGİ ALDI
Başbakan Tayyip Erdoğan, Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı Muhterem Nur’u telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Erdoğan, önceki gece aradığı Muhterem Nur’dan ünlü sanatçının sağlık durumu hakkında bilgi aldı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da, Müslüm Gürses’in eşini arayarak, geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Sabah
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme