Murat Göğebakan Bu Şarkıyı Umre’de Yazdı

Sanatçılar
Anadolu Rock müziğinin güçlü seslerinden Murat Göğebakan, yeni albümü “Aşkın Gözyaşları” ile bomba gibi bir dönüş yaptı. 2009’da yakalandığı ölümcül lösemi hastalığana karşı verdiği ...
EMOJİLE

Anadolu Rock müziğinin güçlü seslerinden Murat Göğebakan, yeni albümü “Aşkın Gözyaşları” ile bomba gibi bir dönüş yaptı.

2009’da yakalandığı ölümcül lösemi hastalığana karşı verdiği mücadele ile örnek olan Göğebakan, sağlığına kavuştuğu günlerde ailevi problemleriyle sarsılmıştı. Eşinden ayrılan ve bir dönem maddi sıkıntılar çeken Göğebakan, bu süreci müzikle ilgilenerek atlatmayı başardı. Ünlü sanatçı dün müzik piyasasını alt üst edecek bir albüme imza attı.

Göğebakan, 9 parçanın yer aldığı “Aşkın Gözyaşları” isimli albümde, “Kapına kırmızı bir gül bıraktım”, “Unutulan” ve Ferdi Tayfur’a ait “Ayrılacağım” gibi bir döneme damgasını vurmuş kült parçaları seslendirdi.

UMRE’DE YAZDI

Göğebakan’ın ses getirecek parçası ise ilk klibini de çektiği “Vurgunum” adlı şarkı. Vurgunum; daha ilk günden müzik kanallarında ve internette büyük beğeni topladı ve video paylaşım sitelerinde en çok tıklananlar arasına girdi. Söz ve müziği ünlü sanatçıya ait olan şarkıyla ilgili çarpıcı bir bilgiyi ise Haber 7 ulaştı. İnançlı kişiliğiyle de bilinen Göğebakan, kanserle mücadelesinden sonra sağlığına kavuşunca soluğu Umre ziyaretinden almıştı. Yıllardır dillerden düşmeyen “Ayyüzlüm” adlı parçayı Peygamber Efendimiz’e yazdığı bilinen Göğebakan, “Vurgunum” adlı parçanın sözlerini de Umre ziyareti için gittiği kutsal topraklarda yazdı.

ÜZERİMDE ÇOK DUA VAR, TAKDİR ALLAH’IN

Vurgunum’u Umre’de hangi duygularla ve kime yazdığına dair ısrarlı sorularımıza cevap vermeyen Göğebakan, albüme beklediğinin çok üstünde talep olduğunu söyledi. Ünlü sanatçı, şu süreçte tanıtım için sadece televizyon programlarına katılacağını ve bir süre konserlerde sahne almayacağını belirtti. Göğebakan, “Albüm çıkarmış olmak, ‘bakın ben de buradayım’ demek için yapılmış bir çalışma değil bu. Uzun zamandır üzerinde çalışıyoruz ve Allah’ın izniyle müzik piyasasını sallayacak. İlk gelen tepkiler çok iyi. Sağlığım ve çalışmalarım için bana çok dua ediliyor. Sevenlerimle böyle bir gönül bağımız oluştu. Onların önüne güzel bir şey koymak istedim. Çünkü bu albüme onların da çok katkısı var. Çok güç aldım onlardan. Takdir Allah’ın, sevenlerim de hak ettiğim notu verecektir” dedi.

Sözleri…

Ben gönlümün ayak bağını, senin kapına astım da geldim..
Ben gönlümün gözyaşlarını, senin yollarına döktüm de geldim..
Ben gönlümün ateşini, senin gözlerinden aldım da geldim..
Vurgunum.. Yorgunum.. Senin yoluna ölürüm bennnnn..
Vurgunum.. Yorgunum.. Senin yoluna ölürüm…

Şiir kısmı…

Ben seni geceyle gündüzün arasında sevdim ya
Kaybolan yılların doğanın acımasız kanununda sevdim ben seni
Kahretsin işte öyle sevdim öyle yandım ben sana ya
Bilsem ki sana olan sevgiyi anlatacak bir başka kelimeyi bulsam
Bıkmadan usanmadan yılmadan namerdim ki onu söyler onu yazardım ya
Kahretsin ben seni geceyle gündüzün arasında sevdim ya
Bedenimi almaya gelen azrailin pençesinde sevdim ben seni
Kahretsin işte öyle sevdim öyle yandım ben sana ya
Bazen Prometheus oldum çarmıha gerilircesine
Bazen Spartacus oldum aslanlara yem olurcasına
Bazen Cem Sultan ilmiği boynunda Pir Sultan oldum ya
Bazen Şems-ini arayan Mevlana
Bazen Mevlanayı arayan Şems
Dinginlerde Yunus yokluğa kanat geren bir garip
Mutlu bir yusufçuk gibi sana özgürlüğe koşarcasına geldim ya”

‘Vazgeçilmiyor’ ve ‘Ayyüzlüm’ gibi parçalarıyla sevenlerinin gönlünde taht kuran Göğebakan’ın Çınar Müzik’ten çıkan ve 9 parçadan oluşan ‘Aşkın Gözyaşları’ tüm müzik marketlerde.

Haber 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme