Leman Sam Kızlarıyla Aynı Sahnede

Sanatçılar
"Umutlarım yine aynı/ Sessizlik geceyi sarsa da /Her gün bir yarın var ya.." Şarkının nakaratına konsere gelen binlerce kişi eşlik ediyor: "Hey yıllar yenilmedim size…" Leman...
EMOJİLE

"Umutlarım yine aynı/ Sessizlik geceyi sarsa da /Her gün bir yarın var ya.." Şarkının nakaratına konsere gelen binlerce kişi eşlik ediyor: "Hey yıllar yenilmedim size…" Leman Sam, kızları Şevval ve Şehnaz’la birlikte cuma akşamı dinleyici karşısına çıktı. İki saatten fazla süren konserde poptan alaturkaya, rock’tan türküye hatta arabeske her telden çalındı. Herkes kendi şarkısını söyledi, kimi şarkılarda düet yapıldı. Amy Winehouse’dan ve Zaz’dan şarkılar, Huysuz Virjin’in ilk çıkardığı plaktan Cici Beyim kantosu konserin sürprizleriydi.

Gece klasik Leman Sam şarkılarıyla başladı "İlla", "Gül Güzeli", "Bana Esmeyi Anlat"… Leman Sam daha sonra "onlarla gurur duyuyorum" dediği kızlarına bıraktı sahneyi. Şarkı söyleme sırası abla Şehnaz Sam’daydı. Müziği ve bestesi kendine ait ‘Aşka Düşer’ ile seyirciyi selamladı. Barış Manço ve Cem Karaca’dan şarkılar sundu. Şevval Sam ise Karadeniz türküleriyle başladığı konseri, Türk sanat müziği ve arabeskle sürdürdü. Leman Sam sahnede kızlarının çocukluklarından sahneler anlattı, marifetlerini saydı. Şevval Sam ağzıyla çok iyi enstrüman taklidi yapabildiğini gösterdi. Ağzıyla zurna sesi çıkarması seyirciden büyük alkış aldı. Şehnaz Sam ise davul başına geçerek ustalığını gösterdi. Sam üçlüsünün konseri sona ererken dinleyicinin yüzünde keyif, huzur ve tebessüm üçü bir aradaydı.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme