Kings of Leon İçin Çanlar Çalıyor

Sanatçılar
ABD’nin şu aralar en gözde rock gruplarından Kings of Leon dağılıyor mu? Dallas konserlerinde solist Caleb Followill’in “Sesim tamamen gitti” deyip kulise gitmesinden ve bir da...
EMOJİLE

ABD’nin şu aralar en gözde rock gruplarından Kings of Leon dağılıyor mu? Dallas konserlerinde solist Caleb Followill’in “Sesim tamamen gitti” deyip kulise gitmesinden ve bir daha sahneye çıkmamasının ardından, ABD turnelerini toptan iptal eden grupla ilgili dağılacakları söylentileri ayyuka çıktı.

Grubun basçısı Jared Followill’in konser akşamı Twitter hesabına “Dallas, ne kadar üzgün olduğumu anlatamam. Grubun içerisinde ilgilenilmesi gereken hastalıklar ve meseleler var. Yorum yok” yazmasıyla da söylentiler pekişti.

Üç kardeşten ve bir kuzenden oluşan Kings of Leon, 1999’da kuruldu. İlk iki albümleri ‘Youth & Young Manhood’ ve ‘Aha Shake Heartbreak’le ülkeleri ABD’den önce İngiltere’de takdir gören gruplar arasına onlar da katıldı. Daily Beast sitesinin haberine göre Caleb Followill’le kardeşi ve grubun davulcusu Nathan Followill arasındaki sürtüşme de bu dönemde iyice belirgin hale geldi.

Hatta Caleb bir röportajda “Grup içinde tüm tartışmalar, bu başarının arkasında benim dehamın olduğunu kabul etmemelerinden kaynaklanıyor genelde” demiş, Nathan da “Şu anda lüks bir restoranda olmasaydık, kafana yumruğu yerdin” diye cevap vermişti.

Kavga üstüne kavga

Popülariteleri gün geçtikçe artan gruptan Nathan ve Caleb, dördüncü albüm çalışmaları sırasında da kavga etmiş, solistin kolu kırılmış, davulcunun da her yeri yara bere içinde kalmıştı. 2009 Brit ödül töreninin kulisinde tutuştukları kavga, Caleb Followill’in bir konser öncesi grup arkadaşlarına kızıp gitarını parçalaması, ‘Glee’ dizisinin yapımcısı Ryan Murphy için söylediği homofobik sözler, Kings of Leon’la ilgili son dönem gelişmelerden diğerleri.

Bu arada Nathan Followill, Twitter hesabından yaptığı duyuruda “Dağılmıyoruz” dese de grubun bas gitarcısı ve en küçük kardeş Jared Followill, yine Twitter’a “Bana turneyle ilgili haberleri bugün gym’de çalışırken verdiler, işte nasıl hissettiğim” yazıp, bir kum torbasını yumruklarken görüntülendiği videoya link verdi. [Radikal Gazetesi]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme