Kayseri’de Neşet Ertaş sergisi

Sanatçılar
Kayseri’deki bir alışveriş merkezinde, 25 Eylül’de yaşamını yitiren Türk Halk Müziği’nin büyük ustası Neşet Ertaş’ın anısına sergi açıldı. 6 Ekim Cumartesi günü açılan sergide,...
EMOJİLE

Kayseri’deki bir alışveriş merkezinde, 25 Eylül’de yaşamını yitiren Türk Halk Müziği’nin büyük ustası Neşet Ertaş’ın anısına sergi açıldı. 6 Ekim Cumartesi günü açılan sergide, Neşet Ertaş’ın, plakları ve fotoğrafları sergilenirken, hayatından kesitlere de yer veriliyor.

25 Eylül’de hayatını kaybeden Türk Halk Müziği’nin büyük ustası Neşet Ertaş, Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde düzenlenen sergiyle anılıyor.

6 Ekim Cumartesi günü açılan sergide Neşet Ertaş’ın, plakları ve fotoğrafları sergilenirken, hayatından kesitlere de yer veriliyor.

Neşet Ertaş’ın ilk çıkarttığı, "Neden garip garip ötersin bülbül” adlı ilk plağının yanı sıra "Zahidem", "Neredesin Sen”, "Mühür gözlüm, "Gönül yarası”, "Hapishanelere güneş doğmuyor” gibi birçok eseri çalınıyor.

Sergide ziyaretçilerin sanatçı ile ilgili düşüncelerini yazmaları için de anı defteri açıldı. Serginin 10 Ekim’e kadar açık kalacağı belirtildi.

Üç gün daha sürecek olan sergi boyunca gramofondan Neşet Ertaş eserlerinin çalınacağını belirten Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Salih Tolan, "Bu sergiyi düzenlemekteki amacımız, ülkemizin yetiştirdiği en büyük saz ve söz ustalarından olan Neşet Ertaş’ı yeni nesillere bir kez daha anlatmak ve kendisine karşı duyduğumuz saygıyı bir kez daha vurgulamaktır. Ziyaretçilerimiz kendisiyle ilgili duygu ve düşüncelerini sergi alanında bulunduracağımız Neşet Ertaş anı defterine yazabilirler. Anı defterini serginin bitişiyle birlikte sanatçının ailesine ulaştıracağız." dedi.

Sondevir.com 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme