Kayahan’dan Vanlı Depremzede Çocuklar için Çağrı

Sanatçılar
Kimse Yok mu Derneği, 7.3’lük deprem sonrası eğitimleri sekteye uğrayan Vanlı öğrenciler için ünlü sanatçı Kayahan’ın desteğiyle ‘Tut Elinden’ kampanyası başlattı. Dernek topla...
EMOJİLE

Kimse Yok mu Derneği, 7.3’lük deprem sonrası eğitimleri sekteye uğrayan Vanlı öğrenciler için ünlü sanatçı Kayahan’ın desteğiyle ‘Tut Elinden’ kampanyası başlattı.

Dernek toplanacak paralarla Van ve Erciş’te; okul, yurt, sosyal kompleks inşa etmeyi ve bin öğrenciye aylık 250 TL burs vermeyi hedefliyor. "Günde bir kere Van’daki kardeşini düşün, tut elinden, unutma!" sloganını seslendiren Kayahan, "Van’la beni bağlayan organik şeyler de var. Erciş 36’ncı Piyade Alay komutanı babam. Ben de Van Atatürk Lisesi’nde lise 2’yi yatılı okudum. O yıllarda bir depremde babam bizim battaniyelerimizi alıp götürmüştü… Ne yazık ki çok şey unutuluyor. Unutmamak üzerine kurulu bir proje olsun istiyorum. Van’a bahar erken gelsin diye de dua ediyorum." diyor. Sms’le yardım etmek için EGITIM yazıp 5777’ye göndererek 5 TL bağışta bulunuluyor, online bağışta ise www.kimseyokmu.org.tr sitesi üzerinden destek alınabiliyor.
 

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme