Kayahan son yolculuğuna uğurlandı

Sanatçılar
Tedavi gördüğü hastanede 66 yaşında vefat eden Türk pop şarkıcısı, besteci ve söz yazarı Kayahan Açar için Teşvikiye Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Cemal Reşit Rey Konser ...
EMOJİLE

Tedavi gördüğü hastanede 66 yaşında vefat eden Türk pop şarkıcısı, besteci ve söz yazarı Kayahan Açar için Teşvikiye Camisi’nde cenaze namazı kılındı.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki törenin ardından camiye getirilen Kayahan’ın Türk Bayrağı’na sarılı cenazesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta mangası tarafından araçtan alınarak musallaya taşındı. Kayahan’ın tabutuna, Beşiktaş atkısı bırakıldı.

Taziyeleri Kayahan’ın eşi İpek Açar ve büyük kızı Beste Açar Haravon kabul etti.

Teşvikiye Camisi’nde öğle vakti kılınan cenaze namazına Kayahan’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile aralarında Nuri Alço, Orhan Gencebay, Erol Evgin, Funda Arar, Suat Suna, Murat Boz’un da bulunduğu sanatçılar ile vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, namazın ardından taziye için ayrılan alana giderek, İpek Açar ve Beste Açar Haravon’a başsağlığı diledi.

Cenaze namazının ardından Kayahan’ın tabutu, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta mangası tarafından musalladan alınarak, cenaze aracına taşındı. Bu sırada vatandaşlar alkışlar eşliğinde tabuta karanfil attı. 

Törene, ailenin isteği üzerine çelenk gönderilmezken, Mehmetçik Vakfı’na bağış yapıldı.

Caminin bulunduğu sokağa, Kayahan’ın fotoğrafının yer aldığı “Büyük Usta Nurlar İçinde Yat” yazılı büyük bir afiş asıldı.

Kayahan Açar’ın cenazesi, toprağa verilmek üzere Kanlıca Mezarlığı’na götürüldü.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme