Kartal Anadolu İmam Hatip’te Grup Yürüyüş Coşkusu

Sanatçılar
Dün Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi (KAİHL)’nde yapılan konsere öğrenciler yoğun katılım ve ilgi gösterdi. Okulun salonunu hıncahınç dolduran öğrenciler konserin büyük bölümünü ayakta izlediler, Grup...
EMOJİLE

Dün Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi (KAİHL)’nde yapılan konsere öğrenciler yoğun katılım ve ilgi gösterdi. Okulun salonunu hıncahınç dolduran öğrenciler konserin büyük bölümünü ayakta izlediler, Grup Yürüyüş’ün marşlarına coşkuyla eşlik ettiler.

İmam hatiplerin kapatıldığı ve okullarda başörtüsü yasağının uygulandığı 28 Şubat sürecini hatırlatarak konserine başlayan Grup Yürüyüş, önce 28 Şubat darbesine karşı verilen mücadeleye ithaf ettiği eserleri seslendirdi.

Ardından kardeşlik ve ümmet vurgusu yapan grup, öğrencileri marşları ve ezgileriyle ümmet coğrafyasına götürdü. Hassaten Gazze, Mısır ve Suriye için bestelediği eserleri seslendiren Grup Yürüyüş, öğrencilerin tüm isteklerini çaldı. Özellikle “Vur”, “İntifada”, “Yalla İrhal Ya Beşşar”, “Ağaç Kurdu”, “Ey Şehit”, “Resulê Azadi”, “Milyonlarız”, “Ahi Ente Hurrun” gibi eserlerin yoğun istek aldığı konserde “Özgürlük Türküsü” de bütün öğrenciler ayakta ve R4BIA selamı eşliğinde söylendi.

Konser sonrası albümlerini imzalayan Grup Yürüyüş, öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme