Karadeniz müziğinde bir kayıp daha!

Sanatçılar
Yine Karadeniz müziğinin ustalarından olan ve yakın zamanda kaybettiğimiz Kamil Sönmez’in ardından Karadeniz bir kayıp daha yaşadı. Karadeniz’de bir acı kayıp daha… Karadeniz müziğin...
EMOJİLE

Yine Karadeniz müziğinin ustalarından olan ve yakın zamanda kaybettiğimiz Kamil Sönmez’in ardından Karadeniz bir kayıp daha yaşadı.

Karadeniz’de bir acı kayıp daha… Karadeniz müziğinin beste fabrikası Mustafa Sırtlı Gebze’de geçirdiği kalp krizi sonucu 55 yaşında hayata veda etti.

Geçtiğimiz Perşembe günü vefatıyla herkesi hüzne boğan Karadeniz müziğinin sevilen ismi Kamil Sönmez’in acısı tazeyken, bir acı haber de Gebze’den geldi. Karadeniz müziğinin beste fabrikası olarak bilinen ve türküleri dilden dile dolaşan Mustafa Sırtlı ani şekilde vefatıyla tüm sevenlerini yasa boğdu.
Gebze’de kardeşinin evinde iken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Karadenizli sanatçının cenazesi memleketi Rize’nin Çayeli ilçesine getirildi.

Mustafa Sırtlı, Çayeli merkez Eski Cami’de kılınan cenaze namazı sonrasında Aşıklar köyündeki aile mezarlığına sevenleri tarafından gözyaşları içinde defnedildi.

MUSTAFA SIRTLI KİMDİR?

Haber 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme