Hülya Avşar’dan Kürt Açılımı

Sanatçılar
2009’da Kürt açılımına ilişkin sözleri nedeniyle hakkında halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik etmekten soruşturma açılan Hülya Avşar, İsveç’te yaşayan dünyaca ünlü Kürt sanatçı Ciwan Ha...
EMOJİLE

2009’da Kürt açılımına ilişkin sözleri nedeniyle hakkında halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik etmekten soruşturma açılan Hülya Avşar, İsveç’te yaşayan dünyaca ünlü Kürt sanatçı Ciwan Haco ile düet yaptı. Hülya Avşar ile Ciwan Haco Bu da Gelir, Bu da Geçer şarkısını Kürtçe seslendirdi. Şarkı, Ciwan Haco’nun önümüzdeki aylarda yayınlanacak yeni albümünde yer alıyor.

Hülya Avşar, Ciwan Haco düeti ile ilgili olarak CNN Türk‘ten Cansel Poyraz’ın sorularını yanıtladı. “Ciwan Haco televizyon programıma geldiğinde üstünkörü konuşulmuştu. Yıllar sonra, ‘Bana Hülya Hanım’ın böyle bir sözü vardı’ diye gelince, verdiğim sözü tutmak istedim” diyen Avşar şarkının zamanlamasının kötü olduğunu ise şu sözlerle ifade etti: “Bu aralar şehitlerimiz, her gün gördüğümüz o kötü haberler aslında zamanlamayı hiç doğrulamıyor.

Taraf

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme