Geleceğin ustaları Zeytinburnu’nda seçildi

Sanatçılar
Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergi açılışı ile başlayan program, Türk sanat müziğinin sevilen sesi Aslıhan Erkişi konseriyle devam etti. Gecenin sonunda ödül alan Geleceğin Ustaları’na para...
EMOJİLE

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergi açılışı ile başlayan program, Türk sanat müziğinin sevilen sesi Aslıhan Erkişi konseriyle devam etti. Gecenin sonunda ödül alan Geleceğin Ustaları’na para ödülleri ve plaketleri törenle takdim edildi.

Hüsn-i Hat, tezhip, minyatür, ebru, çilt, çini, kaatı’ ve kalemişi dallarında düzenlenlenen Geleneksel Sanatlar Yarışması sonucu ödül kazanan yarışmacılar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinliklerle ödüllerini aldılar. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve seçici kurulun birlikte gerçekleştirdikleri sergi açılışı ile başlayan program, sahnede Aslıhan Erkişi’nin konseriyle devam etti.  Türk sanat müziğinin  sevilen eserlerini,  özenle hazırlanmış bir sahne düzenlemesiyle seslendiren Erkişi, dinleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

Geleneksel Sanatlar Yarışması Ödül Töreni’nin açılış konuşmasını yapan belediye başkanı Murat Aydın, “Bundan 15 yıl önce göreve geldiğimde, Zeytinburnu Belediyesi’nin bütçesi, bugün sadece kültür ve sanat için harcadığımız paranın yarısı kadardı. Bugün o bütçe 60 kat artmış durumda. Bize bu güzel işleri yapmamız için bu imkanları veren Zeytinburnululara çok teşekkür ediyorum.” Diyerek kültür ve sanata yaptıkları yatırımın şehre büyük katkılar sağladığını ifade etti.

Seçici kurul üyelerinin derece alan yarışmacılara ödüllerini takdim ettiği gece, yarışmada seçilen eserlerin yer aldığı yarışma kataloğunun dağıtılmasıyla son buldu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme