Fazıl Say ninniyi de klasik mi dinledi?

Sanatçılar
Say’ın sözlerine en büyük tepkiyi Ferdi Tayfur gösterdi. Tayfur, “Fazıl Say iyi bir müzisyen, kendisini severim ama fikirlerini kendisine saklasa daha iyi olur. Fazıl çok kötü şeyler konuş...
EMOJİLE

Say’ın sözlerine en büyük tepkiyi Ferdi Tayfur gösterdi. Tayfur, “Fazıl Say iyi bir müzisyen, kendisini severim ama fikirlerini kendisine saklasa daha iyi olur. Fazıl çok kötü şeyler konuşuyor. Bu ülkeyi en çok sevenler arabeskçilerdir. Arabeskçiler en büyük milliyetçilerdir. Biz bu ülkenin insanlarının isyanını, acısını, fakirliğini anlatıyoruz. Nasıl vatan haini oluyormuşuz?” dedi.

‘Önce insan olmalı’
Çektiği filmler ve yaptığı albümlerle birçok kişinin evine ekmek götürmesine vesile olduğunu hatırlatan Tayfur, “Sanırım Fazıl’ın burjuva, burnundan kıl aldırmayan dinleyicileri var. Arabeskçileri dinleyenleri de insan yerine koyması gerek. Benim babamı 6 yaşımdayken öldürdüler. Ben gözüyaşlı bir annenin dizinin dibinde büyüdüm. Bu sözler kanıma dokunuyor. Gözyaşlarıyla yıkanan yüz, dünyanın en temiz yüzüdür” diye konuştu. Hakkı Bulut ise “Kendisi çok büyük bir sanatçı gibi göstermek için milleti abondone etmeye çalışıyor. Sezen Aksu, Müslüm Gürses ve Orhan Gencebay arabesk söylüyor, yani herkes vatan haini mi?” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

‘Ninniyi klasik mi dinledi’
Fazıl Say’ın açıklamalarına Adnan Şenses’ten çok sert bir yorum geldi. Şenses “Kulağa gelen güzel müzik dinlenir. Bunun arabeski klasiği yok. Vatan hainliği diye bir şeyi kabul etmiyorum. Fazıl Say’a annesi ninniyi klasik olarak mı söyledi? Boyundan büyük işlere kalkışma” yanıtını verdi. Nihat Doğan, “Fazıl Say abartılıyor. O da benim, senin gibi bir vatandaş” derken Yılmaz Morgül ise “İnsanlar istediği müziği sever, Never Fazıl Say never” yorumunu yaptı.

Milliyet
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme