Emel Sayın da kocasından dayak yemiş

Sanatçılar
Sanatçı Emel Sayın, kadınların, uğradıkları şiddeti utandığı veya korktuğu için kimseye anlatmadığını belirterek, kendisinin de 1980’li yıllarda evli olduğu kişi tarafından şiddete maruz bırakıl...
EMOJİLE

Sanatçı Emel Sayın, kadınların, uğradıkları şiddeti utandığı veya korktuğu için kimseye anlatmadığını belirterek, kendisinin de 1980’li yıllarda evli olduğu kişi tarafından şiddete maruz bırakıldığını söyledi.

Habertürk’ün haberine göre; Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen "Değişen Toplum, Gelişen Kadın” konferansında konuşan Emel Sayın, şunları anlattı: "Ben de 1980’li yıllarda evli olduğum kişi tarafından şiddete maruz bırakıldım. İzmir’de bir restorandayız. Eşim bana ‘Kim o adam, sana niye bakıyor?’ dedi. Utanmamak ve rezil olmamak için hemen kalktım, arabaya girdim. Yine üsteleyince böyle bir şeyin olmadığını söyledim. ‘Yeter, dayanamıyorum’ dedim. Yumrukla gözüme vurdu, gözüm morardı. O zaman İzmir’de fuarda çalışıyorum, her gece binlerce izleyenim vardı. Makyaj örtmüyor, kapatmak için saçımı indiriyordum ama yine de kapanmıyordu. Bana soranlara yalan söyleyerek ‘Araba birden fren yapınca oldu’ dedim. Onca yıl bunları sakladım. Çok yanlış olduğunu şimdi daha iyi biliyorum. Anlatmak, susmamak lazım."

Habertürk
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme