Elvis Presley ölümünün 36. yılında anıldı

Sanatçılar
Şarkıcının uzun dönem kaldığı ABD’nin Memphis kentindeki evinin önünde gerçekleştirilen törende, hayranları ellerindeki mumlarla Presley’in mezarının bulunduğu Mediation Garden’a doğ...
EMOJİLE

Şarkıcının uzun dönem kaldığı ABD’nin Memphis kentindeki evinin önünde gerçekleştirilen törende, hayranları ellerindeki mumlarla Presley’in mezarının bulunduğu Mediation Garden’a doğru yürüdü.

Rock’n Roll’un kralının mezarının çevresine çiçekler, mum ve şarkıcının resimlerini bırakan hayranları, Presley’in bazı şarkılarını mezarı başında söyledi.

Törene Şili’den katılan Salinas Caceres, Elvis Presley’in yaşadığı ve yürüdüğü sokaklar bulunmanın, yemek yediği  restorantları görmenin inanılmaz bir şey olduğunu belirtti.

Ünlü şarkıcı için 1980’den bu yana her yıl düzenlenen törenlerin geçen yılki bölümüne Presley’in eski eşi Priscilla ve tek kızı Lisa Marie de katılmıştı.

Müzik kariyerine 1954’te Tennessee’nin en büyük şehri Memphis’te başlayan Elvis Presley, uzun süre ilaç bağımlılığından kurtulmaya çalıştıktan sonra 16 Ağustos 1977’de 42 yaşında kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti.

Bu yıl da “Elvis Haftası” çerçevesinde ünlü şarkıcıyı anmak için düzenlenecek etkinliklere dünyanın dört bir yanından çok sayıda hayranının katılması bekleniyor. 

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme