Doktoru Adnan Şenses’in vefat nedenini açıkladı

Sanatçılar
Sanatçının vefat ettiği Memorial Şişli Hastanesi doktorlarından kalp damar cerrahisi uzmanı Mehmet Susam gazetecilere yaptığı açıklamada, Şenses’in saat 20.30 sıralarında hayatını...
EMOJİLE

Sanatçının vefat ettiği Memorial Şişli Hastanesi doktorlarından kalp damar cerrahisi uzmanı Mehmet Susam gazetecilere yaptığı açıklamada, Şenses’in saat 20.30 sıralarında hayatını kaybettiğini belirterek, “Biliyorsunuz yaklaşık 3 yıldır mide kanseri tedavisi görüyordu ve bu mide kanseri bütün vücuduna yayılmıştı. Son 15 gündür de genel durumda bozulma nedeniyle hastanemize geldi. Burada kendisine destek tedavisi uygulandı. Adnan Şenses’in solunum sıkıntıları artmaya başladı ve ileri solunum yetmezliğinden kendisini kaybetmiş bulunuyoruz” diye konuştu. 

Genel yoğun bakım uzmanı Dr. İlhan Ocak da Şenses’in kalbiyle ilgili birtakım rahatsızlıkları bulunduğunu anlatarak, sanatçının by-pass ameliyatı geçirdiğini ancak son dönemde maalesef tedavisi olmayan mide kanserine yakalandığını dile getirdi.

Sanatçının yaşam süresini 3 yıl destek tedavisiyle uzattıklarını belirten Ocak, “Bu süre içinde bütün acılarını dindirmeyi, bu süreyi konforlu geçirmesini sağladık. Ancak kader böyleymiş. Kendisini üzülerek kaybettiğimizi söylüyoruz. Sanat camiamız çok büyük bir ismi, büyük bir insanı kaybetti” ifadesini kullandı.

Hastaneye gelen Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, sanatçının yakınlarına başsağlığı diledi. 

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Sarıgül, önemli bir sanatçıyı ve dostunu kaybettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Cuma günü ikindi namazına müteakiben Teşvikiye Camisi’nden Adnan ağabeyi hakkın rahmetine uğurlayacağız. Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek ve defin işlemlerinin ardından Zincirlikuyu Camisi’nde Adnan ağabeyin duasını okuyacağız ve taziyeleri de orada ailesi kabul edecek.” 

Sarıgül, Adnan Şenses’le ayrı bir dostluğunun olduğunu ifade ederek, “Geçen hafta geldim, Adnan ağabeyle dertleştim, sohbetlerimiz oldu. Adnan ağabeyin gerçekten Türk sanat müziğindeki yeri son derece ayrıdır. Türk sanat müziğindeki yeri kolay kolay doldurulamaz ama dostlarına ve dostluklarına da son derece önem veren değerli bir sanatçımızdı. Bir kez daha Adnan ağabeyi sevenlere başsağlığı diliyorum” dedi.

– Sanatçılardan taziye

Orhan Gencebay, Murat Göğebakan, Selami Şahin ve Alişan’ın da aralarında bulunduğu sanat camiasından çok sayıda isim, hastaneye gelerek, Şenses’in ailesine başsağlığı diledi. 

Gazetecilere açıklamalarda bulunan şarkıcı Alişan, söylenecek çok fazla bir şey olmadığını ifade ederek, “Allah mekanını cennet etsin. Benim için önemli, çok değerli biriydi Adnan ağabey. Çok değerli bir büyüğümüzü kaybettik. Bu sene çok değerli büyüklerimizi kaybettik sırayla. Ne diyeyim, Allah rahmet eylesin, başımız sağolsun” diye konuştu. 

Sanatçıyı en son bir hafta önce ziyaret ettiğini anlatan Alişan, “Çok zayıflamıştı, o zaman da çok dirayetli değildi” ifadesini kullandı.

Selami Şahin ise Şenses’in yerinin doldurulamayacağını belirterek, “Allah mekanını cennet etsin. Söyleyecek söz bulamıyorum. Hepimizin başı sağolsun. Böyle bir sanatçının böyle bir insanın yeri dolmaz. Üzülmemek elde değil” dedi.

Orhan Gencebay da “Hepimizin başı sağolsun. Sevgili ağabeyimizi kaybettik. Allah gani gani rahmet eylesin. Herhalde öbür gün toprağa veririz. İnşallah hayırlısını versin yaradan. Şu anda bilgi aldık, ailesiyle görüştük. Şenses’i 5-6 gün önce gördüm, o zaman bir hayli zayıflamıştı. Durumu pek iyiydi diyemem, dua ettik iyi olsun diye ama kısmet buymuş. Kısmeti bu kadarmış. Allah rahmet eylesin” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme