Der Spiegel’dan Can Bonomo’ya övgü

Sanatçılar
Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ikinci yarı finalde, "Love Me Back" şarkısıyla finale yükselen Can Bonomo’ya Alman Der Spiegel dergi...
EMOJİLE

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ikinci yarı finalde, "Love Me Back" şarkısıyla finale yükselen Can Bonomo’ya Alman Der Spiegel dergisi övgü yağdırdı. Can Bonomo’nun Türk pop tekniğini Eurovision’un geleneksel "mizahi" yönüyle birleştirerek öne çıktığı belirtildi.
 
Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 57.Eurovision Şarkı Yarışması’nın ikinci finali dün akşam Crystal Hall’de yapıldı. 18 ülkenin yarıştığı yarı finalde ilk 10 arasına girmeyi başaran Türkiye adayı Can Bonomo’ya Alman Der Spiegel dergisinin internet sayfasında yayınlanan bir haberde övgüyle söz edildi. "Sıradanlar ve bir egzotik" başlıklı haberde, Bonomo’nun Türk pop müziğinin unsurlarını, Eurovision Şarkı Yarışması’nın "mizahi" geleneğiyle birleştirerek bir adım öne çıktığı belirtildi.

‘ÇOK HOŞ OLMUŞ’
Can Bonomo’nun arkasında kirli sakal ve pelerinleriyle erkek dansçıların yer aldığı belirtilerek, dansın ve yapılan kareografinin şarkını sözleriyle uyumlu olduğu vurgulandı. Haberde Can Bonomo’nun şarkısı ve kareografi için "çok hoş olmuş" yorumunda bulunuldu.

TÜRKİYE’NİN YÜREĞİ AĞZINA GELDİ
Finale kaldıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Can Bonomo ise, kardeş ülke Azerbaycan’da olduğu için şanslı ve mutlu olduğunu söyledi. Bonomo, ”Sona kaldığımda ya altın bileti ya da İstanbul’a dönüş biletini alacaktım” şeklinde espri yaptı.

Kura çekiminde Malta temsilcisinin isteği üzerine onun da kurasını çeken Bonomo, 21 numaralı zarfı Malta için, Türkiye için ise 18’i çekti.

57. Eurovision Şarkı Yarışması’nın 26 Mayıs’ta yapılacak finalinde ülkelerin sahne alacakları sıra şöyle:

1.İngiltere, 2.Macaristan, 3.Arnavutluk, 4.Litvanya, 5.Bosna-Hersek, 6.Rusya, 7.İzlanda, 8.Kıbrıs Rum Kesimi, 9.Fransa, 10.İtalya, 11.Estonya, 12.Norveç, 13.Azerbaycan, 14.Romanya, 15.Danimarka, 16.Yunanistan, 17.İsveç, 18. Türkiye, 19.İspanya, 20.Almanya, 21.Malta, 22.Makedonya Cumhuriyeti, 23.İrlanda, 24.Sırbistan, 25.Ukrayna, 26.Moldova.

Ntvmsnbc
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme