Ciwan Haco O Düetinin Hikayesini Anlattı

Sanatçılar
‘Veger’ albümüyle uzun bir aradan sonra geri dönen Ciwan Haco, Oğuz Haksever’in sunduğu ‘Bugün/Yarın’ programının konuğu oldu. Tercümanı aracılığıyla Oğuz Haksever’...
EMOJİLE

‘Veger’ albümüyle uzun bir aradan sonra geri dönen Ciwan Haco, Oğuz Haksever’in sunduğu ‘Bugün/Yarın’ programının konuğu oldu.

Tercümanı aracılığıyla Oğuz Haksever’in sorularını yanıtlayan Ciwan Haco, canlı yayında müziğe dönüşünü ve Hülya Avşar’la yaptıkları düeti anlattı.

Veger albümünün çocukluğunda dinlediği türkülerden oluştuğunu söyleyen Ciwan Haco, şarkı sözlerinin bir çoğunun kız kardeşi Dilber’e ait olduğunu kaydetti.

Ciwan Haco, Hülya Avşar’la birlikte çektiği Esmer şarkısı için yaptıkları düetin hikayesini de anlattı. Haco şunları söyledi: "Batman konserinden sonra aramızda bir arkadaşlık oluştu. Sonra beni programına davet etti. Katıldığım her iki programında da izleyicisinin çok olduğunu fark ettim. Sonra Hülya Avşar’la neden bir şarkı söylemeyeyim dedim. Bu şekilde bir teklif sundum o da kabul etti."

‘SURİYELİDEN ÇOK ALMANIM’

Suriye’de yaşanan olayların çok acı olduğunu dile getiren Suriye asıllı sanatçı, "O ülkedeyken özgür hissetmiyorsan kendini, güvenli hissetmiyorsan, o ülkeyi kendi ülken gibi hissetmiyorsun. Ben kendimi Suriyeli’den çok Alman gibi hissediyorum. Çünkü Almanya benim güvenliğimi sağladı, özgürlüğümü verdi."  

"KÜRT SORUNU ÇÖZÜLMELİ’

Batman’a 2003 yılında konser için geldiğinde Kürt meselesiyle ilgili olumlu gelişmeler gördüğünü söyleyen Ciwan Haco, son dönemde ise bazı tatsız olayların gerçekleştiğini dile getirdi. Haco, "Olumlu gelişmeler görüyorum, Türkiye Kürt sorununu çözmeye mecburdur" dedi.

Program Ciwan Haco’nun son albümünde Kürtçe seslendirdiği Neşet Ertaş’ın "Tatlı dile güler yüze doyulur mu?" şarkısıyla son buldu.

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme