Bunlar da müzikal çeteler

Sanatçılar
Hakan Gence’nin haberi Kankalar birbirlerinin konserlerinde çıkıp kliplerinde bile boy gösteriyor. İşte müzik dünyasının sevimli çeteleri Kenan Doğulu ekibi Kenan ve Ozan Doğulu sanki Yalın&rsqu...
EMOJİLE

Hakan Gence’nin haberi

Kankalar birbirlerinin konserlerinde çıkıp kliplerinde bile boy gösteriyor. İşte müzik dünyasının sevimli çeteleri

Kenan Doğulu ekibi
Kenan ve Ozan Doğulu sanki Yalın’la birlikte yıllardır aradıkları erkek kardeşlerini bulmuş gibi. Üçlünün fizikleri, kahkahaları, tarzları bile aynı. Bol bol PlayStation partisi verip müzikal olarak yardımlaşıyorlar. Murat Dalkılıç da bu partilere arada dahil oluyor. Ozan Doğulu’nun son klip şarkısı ‘Aşkistan’da düet yaptığı Atiye ekibin son elemanlarından.

Sıla ekibi
Sıla’nın başarısında Efe Bahadır’ın rolü yadsınamaz. 10 yıldır yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Altlı üstlü oturan ikili, sabahlara kadar müzik yapıp sohbet ediyor. Bu ekibin son üyesi Robert Pattinson’a benzetilen Gökhan Keser. Sıla’nın eski vokali Keser’in ilk albümünde Sıla ve Efe Bahadır imzası var.

Rafet El Roman ekibi
Rafet El Roman Londra’da verdiği bir konserde Yusuf Güney’le tanıştı. Kendi albümünde Güney’le bir düet yaptı ve şarkıları haftalarca liste başı oldu. Ardından hangisi Rafet hangisi Yusuf karıştırtacak kıvama geldiler. Her ikisinin de dans konusundaki zayıf yeteneğine en son ‘Aşka İnat’ isimli parçada onlara eşlik eden şarkıcı Kılıç da eklendi.

Tarkan ekibi
Megastar’ın ekibi lakabına yakışır derecede güçlü ve rengarenk. İçinde arabeskçiyi de Süperstar’ı da barındırıyor. Tarkan’ın en yakın müzik arkadaşı Ozan Çolakoğlu. Tarkan’ın ilk albümünden beri beraberler. Ayrıca Tarkan söz yazarı ve besteci yönüyle de arkadaşlarına destek çıkıyor. Sibel Can’a iki çıkış şarkısı verip Kibariye ve Ümit Sayın’la hem düet yaptı hem kliplerinde oynadı. Ajda Pekkan’la dostluğu da Türkiye’ye iki yıldır ‘Yakar Geçerim’ ve ‘Ben Yanmışım’ gibi hitler kazandırdı.

Sinan Akçıl ekibi
Sinan Akçıl Ajda Pekkan’a ‘Arada Sırada’ isimli şarkısını verdi ve kendi albümünde Pekkan’la düet yaptı. Hande Yener bu ekibin baştacı. Yener’le düet, klip, konser aralıksız çalıştılar. İkiliye imajları konusunda bir dönem Kemal Doğulu yardım etti. Bengü de son albümünde Akçıl’ın şarkılarıyla çıkış yaparak Serdat Ortaç’ın ekibinden buraya transfer oldu. Bu isimlerle bir şekilde çalışan Volga Tamöz de hepsinin ortak noktası!

Demet Akalın ekibi
Demet Akalın dendiğinde akla bir dönem birlikte televizyon programı bile yaptığı, her boş vaktinde tweet’leştiği, bir de üzerine düet patlattığı Alişan geliyor. Akalın bu yaz ayrıca Erdem Kınay’ın albümünün çıkış parçasında ‘Rota’ ile de bol bol gece kulüplerinde sesini duyurdu.

Sezen Aksu ekibi
Sezen Aksu hep küs oldukları iddia edilen Nazan Öncel ile problemi olmadığını önce evini ziyaret ederek ardından albümünde onun bir şarkısını okuyarak gösterdi. Öncel “Bütün şarkılarım senin” dedi ve ikilinin fotoğrafları birbirlerine iltifatları gazeteleri süsledi ve Öncel bu ekibin yıldızı haline geldi. Sezen Aksu aynı zamanda uzun süre birlikte çalıştığı Mustafa Ceceli’ye ilk albümünden itibaren destek oldu. Behzat Gerçeker’de Aksu ile uzun zaman sahnede çalışma fırsatı buldu. Sertab Erener de profesyonel müzik hayatına Minik Serçe’nin yuvasında başladı. Fakat iki yıl önce çıkardığı en son pop albümünde Aksu sözleri yerine Soner Sarıkabayı şarkılarıyla çıkış yaparak ses getirdi.

Serdar Ortaç ekibi
Serdar Ortaç ve Ebru Gündeş aklımıza zayıf fizikleri ama güçlü dostluklarıyla kazındı. Zaten Ebru Gündeş hala Ortaç şarkıları okuyor. Ortaç ve Tan düeti ‘Benim Gibi Olmayacak’ yılın düetleri arasında gösterildi. Tabii Ortaç’ın kankası Merih Ermakastar da her konser ona vokal ve danslarıyla eşlik ederken bir yandan iki albüm çıkardı.

Şebnem Ferah
Rock dünyasında da ekipler var. Örneğin Şebnem Ferah eski arkadaşı Özge Fışkın’ı sahne performanslarında izleyici olarak yalnız bırakmıyor. İskender Paydaş ile Beyoğlu’ndaki mekânlarda müzik dinleyip eğleniyor. Nilüfer ile ‘Erkek Ağlamaz’ düeti sonrası, Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde onun yerine ödülünü aldı. Aynı zamanda Nükhet Duru ve Sezen Aksu ile birlikte Nilüfer’e sürpriz bir doğumgünü kutlaması hazırladı.

Hürriyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme