Bonomo’dan Eurovision Yorumu

Sanatçılar
Bu yıl Azerbaycan’da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Can Bonomo, TRT’nin açtığı resmi Eurovision internet sitesine içini döktü.   Se...
EMOJİLE

Bu yıl Azerbaycan’da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Can Bonomo, TRT’nin açtığı resmi Eurovision internet sitesine içini döktü.
 
Seçilmesinden bu yana sürekli olarak eleştirilerin hedefinde olan Bonomo, Türkiye’deki Eurovision algısını ‘Sanki savaşa gidiyoruz gibi…’ diyerek anlattı. Annesini bir yıl önce kaybeden Bonomo, Eurovision’a çağrılma hikâyesini şöyle anlattı: "Bahçeşehir Üniversitesi’nde söyleşideydim. TRT, menajerime telefon açıp bizi görmek istediklerini söyledi. Söyleşinin ardından TRT’ye gittik. Yolda giderken, kendi aramızda dalga geçiyoruz; herhalde bizi Eurovision’a seçtiler diye; ama TRT Müzik’te televizyon programı önereceklerini düşündük. TRT Müzik Genel Koordinatörü İsmail Güngör pat diye beni Eurovision’a istediklerini söyledi."

Gelen teklife şaşırdığını anlatan Bonomo, 10 dakikalık düşünme süresinin sonunda kararını olumlu yönde aldığını belirtti. Bonomo, "İlk düşündüğüm, Türkiye’yi temsil etmenin önemi ve büyük gururuydu." dedi. Ardından kendisine yönelik yapılan eleştirilere değinen Bonomo, "Her sene çok konuşulan bir konuydu ama işin içinde olunca daha iyi anlıyorsunuz. Müzik otoritesi olsun olmasın herkesin fikir yürüttüğü bir konu Eurovision. Bizim için hâlâ bir milli davaymış bu meğer. Sanki savaşa gidiyoruz gibi…" dedi. Klasik Eurovision şarkısı yapmayacağını aktaran Bonomo, "Öyle olsa TRT beni seçmezdi. Biz yenilikçi müzik yapıyoruz. Eurovision’da da daha ilginç bir şeyler yapmaya çalışacağız." diye konuştu.

Zaman

 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme