Avrupa Onu Takip Ediyor!..

Sanatçılar
Röportaj: Bengü Dağlı Betül Demir‘in geniş kitleler tarafından tanınması ilk olarak 2006 yılında çıkardığı "Ayrılığın El Kitabı" adlı albümüyle oldu. Daha sonra 2007 yılında çıkardığı ...
EMOJİLE

Röportaj: Bengü Dağlı

Betül Demir‘in geniş kitleler tarafından tanınması ilk olarak 2006 yılında çıkardığı "Ayrılığın El Kitabı" adlı albümüyle oldu. Daha sonra 2007 yılında çıkardığı "Betül Demir Remix" ve 2008 yılında çıkardığı "Süper" adlı albümleriyle müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştırdı. Başarılı vokali şimdilerde müzik kanallarında Hüseyin Karadayı ile düet yaptığı "Geri Dön" şarkısıyla izliyoruz. Yeni bir albüm hazırlığında yakaladığımız başarılı şarkıcıyla kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Son dönemde magazinciler ve ünlüler arasında yaşanan gerginliğe de değindiğimiz röportajı keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz…

İlk albümünüzü 2006 yılında çıkardınız o yıldan bu yana kariyerinizi değerlendirebilir misiniz? İstediğiniz noktada mısınız?

Evet her sey istediğimiz gibi; birden bire sivrilmek istemedim ben. Yavaşça sindirerek tırmanmayı tercih ettim merdivenleri. Hedeflerim çok buyuk ve emin adamlarla ilerlemeyi seviyorum. Bir bakıma sağlama aldım kendimi sanırım.

"Süper" adlı şarkınızla Avrupa’ya hitap eden eurodanceweb.net sitesinde düzenlenen ‘En İyi Dans Şarkısı Yarışması’nda şu ana kadar birincisiniz. Ne hissediyorsunuz? Sizce medya bu başarıyı gerektiği gibi gördü mü?

Yarışma henüz tamamlanmadı ama hala 1. sıradayız. Kasım ayının 19’unda yarışma bitecek sanırım. Eminim yarışma tamamlandığında da medya gereken ilgiyi gösterecektir. Gerçekten müzikseverler iyi müziği her daim takip edip destekliyorlar. İşte bunu hissetmek ayrı bir gurur. Çünkü bu yarışmada birinciyi uluslararası bir jüri seçiyor. Jüri çok önemli müzik adamları ve prodüktörlerden oluşmakta.

Son günlerde Hüseyin Karadayı ile "Geri Dön" şarkısına yaptığınız düet çok dikkat çekiciydi. Nasıl bir araya geldiniz?

Her ikimizde birbirini takip eden ve yaptığımız işleri karşılıklı beğenen iki insandık ve kader ağlarını ördü. (gülerek) Hüseyin’in menajeri Ufuk Ergin bizi bir araya getirdi.

Birçok şarkınızı kardeşiniz Sude Bilge Demir ile birlikte yapıyorsunuz. Kardeşinizle birlikte çalışmak nasıl bir duygu?

Hiç öyle sanıldığı kadar kolay değil. Biz iki profesyonel olarak son derece prensipli takılıyoruz iş hayatımızda. Duygusallığa asla yer yok.

Başarılı bir sanatçısınız, kaliteli müzik yapıyorsunuz, pop müziğini değerlendirebilir misiniz? Türk pop müziğinin bulunduğu noktadan umutlu musunuz?

Tabi ki ticari anlamda müzik sektörü çok zor durumda. Ama tüm bunlara rağmen üretimin hala devam ediyor olması çok sevindirici. Sürekli aynı melodi ve sözlerle seriye bağlanmış işlerin yanı sıra son derece özgün orijinal işlerde yapılıyor. Zaten her daim iyi olan kazanır.

Sahne çalışması yapıyor musunuz? Nerelerde sahne alıyorsunuz? Hayranlarınız canlı performansınızı nerede görebilir?

İstanbul ya da dışında sahne aldığım belli yerler yok. Zaten bar programı yapmıyorum, sadece açılış ve kapanış partilerinde yer alıyorum. Bunun dışında konserlerim oluyor. Zaten bütün hedefim çok büyük salonlarda söyleyen bir konser sanatçısı olmak.

Son günlerde medyatik isimlerle magazinciler arasında yaşanan gerginliği nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ben yapı olarak çok fazla deşifre olmayı sevmediğim için magazinden uzak yaşıyorum ve bunu da çoğunlukla başarıyorum. Başkalarının da bunu istediğini iddia edip, magazinin göbeğinde yaşamasına anlam veremiyorum. Kamera görünce tepki vermenin ünlü görünce de abartmanın anlamı yok. Her iki taraf da son derece tutarsız geliyor bana.

Son dönemde yeni bir projeniz var mı?

Evet var; yeni albüm çalışmalarıma başladım. Büyük bir heyecan ve titizlikle yola devam ediyorum.

Teşekkürler…

Ben teşekkür ederim…

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme